40% українців негативно ставляться до обмежувальних заходів у школах - опитування "Рейтингу"
Впровадження обмежувальних заходів для організації навчання в школах з нового навчального року оцінюють негативно 40% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".
"30% - ставляться до цього позитивно, 22% - нейтрально. Переважно більше тих, хто негативно ставиться до обмежувальних заходів серед опитаних, які проживають із дітьми до 17 років", - зазначено у звіті за підсумками опитування, оприлюдненого в четвер.
Водночас більше ніж половина опитаних вважають введені владою з вересня цього року протикарантинні правила в школах оптимальними - 51% опитаних. 24% респондентів вважають їх занадто жорсткими, 11% - занадто м'якими. Тих, хто вважає введені заходи жорсткими, більше серед батьків дітей дошкільного віку.
Обов'язкове носіння масок для учнів на перервах у школі підтримують 49%, 45% - проти такої ініціативи. Найбільше останніх серед тих, хто має дітей дошкільного та шкільного віку.
Збереження традиційної системи навчання з відвідуванням навчальних закладів в умовах пандемії підтримують 72% респондентів. 19% підтримують змішану форму (традиційну і дистанційну), тільки 5% - повністю дистанційну. Переважно більше тих, хто підтримує інноваційні підходи до навчання дітей, серед респондентів молодої вікової категорії (18-29 років) і жителів міст.
При цьому 74% опитаних вважають, що весняний карантин негативно вплинув на успішність навчання дітей у школах. 66% респондентів мають такі очікування і щодо навчання в новому навчальному році.
Опитування проводилося в період з 1 до 5 вересня 2020 року методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) серед населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,0%.