Побратими Балуха біля МВС вимагають чесного розслідування нападу
Народні депутати, активісти та побратими колишнього політичного в'язня РФ, громадського активіста Володимира Балуха, на якого було скоєно напад, біля будівлі МВС проводять акцію "Хто підняв руку на Балуха?". Вони вимагають оперативного та чесного розслідування.
"Те, що сталося з Володимиром Балухом, – це не просто якийсь рядовий випадок. Це дуже серйозна подія, це – елемент реваншу. Якщо в нашій з вами країні активістів, волонтерів, ветеранів будуть бити і ці люди не будуть знайдені, не будуть покарані, це теж елемент реваншу. Ми з вами тут для того, щоб привернути ще більшу увагу до того, що нашу з вами велику країну намагаються знову повернути в стойло країни-агресора. Але ми цього не допустимо", – цитує співголову фракції "Європейська солідарність" Артура Герасимова прес-служба партії.
Він побажав Балуху якнайшвидшого одужання.
Колишній політичний в'язень РФ, народний депутат фракції "Європейська солідарність" Ахтем Чийгоз звернувся до керівництва поліції і МВС: "Це слідство ми будемо контролювати, щоб дати відповіді не тільки, як це трапилося". Він також звернув увагу на те, що необхідно не допустити "зливу" справи.
Народні депутати пішли до керівництва МВС для обговорення стану розслідування нападів на патріотів і захисників України.
Як повідомлялося, про побиття Балуха 9 вересня повідомив український режисер, колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов. За його словами, Балух перебуває у свідомості, у нього зламана рука та ключиця, загрози його життю немає.
У поліції Києва повідомили, що 49-річного потерпілого госпіталізували з тілесними ушкодженнями з київського Гідропарку, у нього виявили відсутність мобільного телефону та банківської картки.
Пізніше нардеп Ірина Геращенко повідомила, що Балух перебуває в реанімації.
Балух - кримський фермер, був засуджений за рішенням підконтрольного Росії Роздольненського райсуду Криму до п’яти років колонії за сукупністю двох кримінальних справ. Він був фігурантом справи про незаконне зберігання зброї та вибухівки (ч. 1 ст. 222 і ч. 1 ст. 222.1) та ч. 2 ст. 321 Кримінального кодексу РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Був звільнений у рамках взаємного звільнення утримуваних осіб між Україною та Росією 7 вересня 2019 року.