Вибори

Незначні порушення на виборах до ВР не вплинули на хід голосування і підрахунок голосів - "ОПОРА"

Порушення на позачергових виборах до Верховної Ради не мали системного характеру і не вплинули на хід голосування, а також на підбиття підсумків, констатує Громадянська мережа "ОПОРА", яка здійснювала на спостереження за виборами.

"Системних порушень, які вплинули б на хід голосування, а також результат підрахунку голосів, станом на цю годину ми не виявили. Проте це не означає, що під час голосування та на етапі підбиття підсумків порушень як таких не було", - сказала голова правління мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська на прес-конференції в понеділок у Києві.

За її словами, оприлюднена інформація є репрезентативною для всієї України.

Спостерігачі мережі "ОПОРА" зафіксували на 10% дільниць факти видачі бюлетенів без підстав на це, задокументували 139 випадків.

За словами Айвазовської, були "комедійні ситуації", коли бюлетені видавали за пенсійним посвідченням, закордонним паспортом або ксерокопією паспорта. Вона констатувала, що така проблема найбільш типова для малих населених пунктів, де, на думку членів комісії, які особисто знають виборців, не треба надавати паспорт.

В "ОПОРІ" відзначають і позитивну тенденцію - зафіксовано менше випадків фотографування бюлетенів порівняно з президентськими виборами. Як повідомила Айвазовська, на позачергових виборах нардепів спостерігачі зафіксували таких порушень на 0,8%, тоді як на останніх виборах президента - на 4%.

За даними Громадянської мережі, знижується кількість порушень таємниці голосування. Спостерігачі встановили такі факти на 4% дільниць, під час попередньої президентської кампанії - близько 5%.

Крім того, "ОПОРА" повідомляє про вкидання бюлетенів на ділянці №140750 у рамках округу №50 в місті Мирнограді Донецької області. "Це може свідчити про готовність незаконним способом втручатися у виборчий процес з боку третіх осіб", - сказала голова правління організації.

"ОПОРА" також констатує факти перешкоджання роботі журналістів та спостерігачів на дільницях у Житомирській та Одеській областях. Були також випадки присутності третіх осіб - поліції, співробітників ДСНС, голів сільських рад, місцевих депутатів - у приміщеннях для голосування, що не передбачено законом.

Громадянська мережа встановила 188 інцидентів і порушень, які стосуються неналежного матеріально-технічного забезпечення приміщень для голосування, а також 14 випадків агітації в приміщеннях для голосування.

Крім того, спостерігачі фіксують факти уточнення протоколів виборчих комісій з порушеннями.

Говорячи про перспективу оскарження процесу підрахунку голосів, Айвазовська наголосила, що це обмежено законодавством.

"Очевидно, що скасувати результати волевиявлення ні в окрузі, ні загалом у країні ніяких шансів у жодної зі сторін немає", - сказала Айвазовська.

"Загалом день голосування і підрахунок голосів минули досить спокійно. І ці прецеденти, інциденти та порушення статистично або навіть у відсотках не можуть вплинути на загальний результат виборів", - резюмувала голова Громадянської мережі.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ