У "Євросолідарності" вимагають люстрації директора ДБР, у бюро заявляють про політичний тиск
Представники партії "Європейська солідарність" у понеділок прибули до офісу Державного бюро розслідувань (ДБР) з вимогами люстрації директора бюро Романа Труби. У ДБР заявили про політичний тиск і захоплення приміщення бюро.
Як повідомляється на сторінці "Європейської солідарності" у Facebook, у понеділок до бюро прибули активісти партії, військові запасу, добровольці, волонтери, громадські діячі та народні депутати. Вони озвучували вимоги люстрації директора ДБР Труби.
"Головною вимогою акції було негайне припинення політично мотивованих переслідувань волонтерів та добровольців, які з 2014 року чинять опір російській агресії", - зазначено в повідомленні "Євросолідарності".
Як стверджують у партії, активістів "силою витіснили з будівлі ДБР".
У свою чергу директор Держбюро назвав подію захопленням приміщення ДБР і розцінює це як політичний тиск.
"Захопленню приміщення ДБР задля впливу на досудове розслідування у кримінальних провадженнях, де фігурує екс-президент України, має бути надана оцінка", - йдеться в заяві Труби.
Директор ДБР зазначив, що окремі учасники акції вийшли за межі правового поля.
Зокрема, увірвалися до приміщення правоохоронного органу, прикриваючись депутатським мандатом; заблокували в'їзд і виїзд транспорту з ДБР; зірвали проведення зустрічі з міжнародними партнерами щодо розвитку і посилення ДБР; вимагали від директора бюро "термінових результатів розслідування" або взагалі його скасування.
"Це називається політичним тиском", - заявив Труба.
У заяві також наголошується, що серед учасників акції - люди в балаклавах, які принесли до приміщення ДБР вогнегасники. У бюро наголосили, що це втручання в діяльність правоохоронного органу.
Крім того, Труба прокоментував ситуацію з кримінальними провадженнями, в яких фігурує п'ятий президент України Петро Порошенко.
"ДБР стоїть на захисті національних інтересів. Провадження щодо перетину морського простору військовими кораблями України – одне з найважливіших для нас. Адже поставити крапку в цьому питанні означає захистити національні інтереси України. Гадаю, що всі учасники тих подій мають бути переконані в цьому, йти на співпрацю зі слідством, надати покази та разом захистити Україну", - йдеться в заяві.
Труба запевнив також, що ДБР стоїть осторонь політики. Однак під час досудового розслідування стався витік інформації, що є неприпустимим для будь-якого правоохоронного органу, тим більше для нового. За цим фактом розпочато службову перевірку.
"ДБР реєструє кримінальні провадження відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, а не чиїхось політичних уподобань", - констатував директор бюро.
Він зазначив, що останній тиждень виборчої кампанії перед парламентськими виборами є випробуванням на дотримання європейських цінностей, серед яких незалежність роботи правоохоронної системи. Водночас Труба заявив, що яким би не був політичний тиск, досудове розслідування буде професійним, незаангажованим та об'єктивним.