Вибори

Запропоновані кандидатами дебати на "Олімпійському" можуть бути формою передвиборчої агітації - ЦВК

Запропоновані кандидатами на пост президента Володимиром Зеленським і Петром Порошенком дебати на НСК “Олімпійський” можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними Законом “Про вибори Президента України” теледебатами, заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Євген Радченко.

"Те, про які дебати йдеться у постанові ЦВК, - це стаття 62 закону (Про вибори Президента України). Дебати, про які говорять зараз два кандидати, це трішки не та стаття закону, тобто ідеться зараз про ті дебати, які регулюються як форма передвиборної агітації", - сказав він у коментарі Укрінформу в четвер.

Є.Радченко підкреслив, що стаття 62 закону про вибори президента визначає процедуру і строки проведення передвибочих теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету.

Водночас, на його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні "Олімпійський", мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори Президента щодо "проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій". За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

"Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва кандидати погано читали закон. Є передвиборні теледебати, 62-га стаття закону і постанова ЦВК стосується саме цього. Коли один кандидат іншого викликає на дебати, то очевидно, що йдеться про частину 1 п. 3 статті 58 закону. Оце різниця", - додав заступник голови ЦВК.

При цьому Є.Радченко нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення повторного голосування агітація кандидатів на пост президента не дозволяється.

Як повідомлялося, 31 березня після завершення голосування в першому турі президент України П.Порошенко висловив думку, що перед другим туром президентських виборів обов'язково мають відбутися передвиборчі дебати кандидатів. "Вибори - в другому турі. Ключовим елементом мають бути передвиборчі дебати", - сказав П.Порошенко журналістам у неділю в Києві.

Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила кандидатів на посаду президента, що пройшли до другого туру виборів, узяти участь у дебатах. Такий допис 1 квітня розміщено на сайті НСТУ. Теле- і радіоканали суспільного мовника можуть стати майданчиком для незалежної дискусії кандидатів на рівних умовах, заявили ініціатори дебатів.

3 квітня В.Зеленський закликав П.Порошенка вийти на дебати на стадіон і виконати низку висунутих ним умов. "Звертаюся до Петра Порошенка, Ви кличете мене на дебати, мріяли, що я втечу, "відморожуся", заховаюся ... ні. Я - це не Ви в 2014 році. Я приймаю виклик, ось мої умови: чекаю на Вас тут, на НСК "Олімпійський". Дебати відбудуться перед народом України, всі канали мають право транслювати дебати наживо, всі журналісти мають право бути присутніми", - заявив В.Зеленський у своєму відео-зверненні в середу ввечері на сторінці в соцмережі Facebook.

Уночі 4 квітня П.Порошенко в розміщеному в мікроблозі Twitter відеоролику відповів В.Зеленському про участь у дебатах на НСК "Олімпійському". "Правила дебатів прописані в законі про вибори президента, почитайте, будь ласка. Вони можуть відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією на всіх телеканалах для десятків мільйонів людей. Але стадіон - так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу", - заявив П.Порошенко.

Також він нагадав, що дебати кандидатів у президенти - це не шоу, а серйозна дискусія про стратегію розвитку держави, її цінностей, історичного вектора і пріоритетів, а виборча кампанія визначає майбутнє країни на роки й десятиліття вперед.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ