Вибори

У КВУ заявляють, що деякі кандидати в президенти з "нульовою" кампанією продали свої квоти у виборчкомах різних рівнів

Деякі кандидати в президенти України, які фактично не проводять виборчої кампанії, продали свої квоти і делегували технічних членів у виборчі комісії різних рівнів, заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Наші звіти показують, що на сьогодні в середньому в окружкомі є 37 членів комісії, причому офіційна кількість кандидатів залишається 39. Іншими словами, ті кандидати на посаду президента, які проводять "нульову" кампанію (без агітації і зустрічей із виборцями), активно продали свої квоти і делегували технічних членів виборчих комісій різних рівнів", - розповів О.Кошель на прес-конференції в четвер у Києві.

За його словами, технічні члени виборчкомів можуть стати проблемою в день голосування.

На думку О.Кошеля, є підстави говорити, що велика кількість технічних членів може бути саме в дільничних виборчих комісіях. Також є ризик, що технічні члени, які працюють в інтересах фаворитів виборчої кампанії, можуть контролювати багато дільничних виборчих комісій.

Крім того, однією з проблем у КВУ вважають те, що деякі штаби кандидатів у президенти розсилають своїм членам комісій так звані пам'ятки щодо дій члена дільничної комісії, в яких є тези, що вказують на можливі зловживання в діях членів комісій. Зокрема, йдеться про підтвердження участі технічних членів виборчкомів, а також про можливі фальсифікації під час роботи виїзних комісій для голосування вдома.

"На сьогодні в Україні до таких списків включено 900 тис. виборців, і тому контроль за голосуванням за місцем проживання для осіб, яким важко пересуватися, це дуже важливий компонент виборчої кампанії. Цей компонент може принести сотні тисяч голосів, якщо таку робото буде проведено централізовано. Оскільки люди старшого віку, яким важко пересуватися, можуть питати у члена комісії поради, за кого їм проголосувати", - додав О.Кошель.

Що стосується всього виборчого процесу, то в КВУ вважають головними проблемами виборів 2019 року тіньове фінансування, незаконну агітацію і технології підкупу виборців.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ