Вибори

Фарба, якою друкували захисні елементи на бюлетенях, нікому не продається, стверджує директор "Поліграфкомбінату" Ю.Оніщенко

Бюлетень для президентских виборів має 10 ступенів захисту, які друкують термохромною фарбою, повідомив директор ДП "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів Юрій Оніщенко.

За словами Ю.Оніщенко фарбу виготовляли на замовлення ЦВК.

"Ми намагалися зробити бюлетень максимально захищеним, тому є 10 елементів захисту. А друге питання, потрібно було зробити так, щоб він не коштував баснословні кошти. Тобто фарба, якою ми виконали захисні елементи, нікому у світі більше не продається", - сказав Ю.Оніщенко під час брифінгу в четвер.

Цю фарбу зможуть продавати лише після завершення виборчого процесу і після отримання на це дозволу від ЦВК.

За інформацією директора "Поліграфкомбінату", бюлетені надруковані на захищеному папері з двотоновими нефіксованими водяними знаками у вигляді "Вибори 2019" та "Вибори президента України 2019 року". Цей водяний знак вдасться побачити лише на просвіт. Сам же папір був виготовлений Малинською фабрикою блокнотного паперу Нацбанку України і має захисні волокна малинового та помаранчевого кольору, які під дією ультрафіолету виглядають жовтого кольору. До того ж бюлетень неможливо підробити просто відсканувавши.

"У дизайні бланку виборчого бюлетеня використано 2 захисні антисканерні сітки, утворені за допомогою лінії полімерної геометрії гільошних елементів. Антисканерні сітки виконані таким чином, що в разі відтворювання бланків бюлетеня засобами копіювальної техніки на копії проявляється напис "Увага", розташований з обох боків у верхній частині бюлетеня", - сказав Ю.Оніщенко.

На бюлетені вказується номер територіального виборчого округу, його друкують спеціальною чорною фарбою, яка під дією ультрафіолету стає зеленого кольору і відображається на звороті бюлетеня, але вже червоним кольором. На контрольному талоні нанесений захисний елемент блакитного кольору у вигляді "2019". Такий самий захисний елемент розміщений і на самому бюлетені, проте такою фарбою, яка при температурі 30 градусів зникає, а під дією ультрафіолету - червоніє.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ