Вибори

Вілкул: Під час кризи приватизація Одеського припортового заводу - це злочин і мародерство

Одеський припортовий завод - це не тільки стратегічне, але і надприбутковий підприємство при ефективній організації його роботи, і зараз проблеми заводу носять штучний характер і є результатом кулуарних спекуляцій чиновників і корупціонерів, близьких до влади, заявив кандидат у президенти від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул.

"Одеський припортовий - це містоутворююче флагманське підприємство і приклад мародерства діючої влади. Спеціально зупинили підприємство для того, щоб якомога дешевше самим собі приватизувати. Практично вкрасти. Це курка, яка несла золоті яйця. Мільярди платила до бюджету України. Сьогодні половина трудового колективу вже роз'їхалася на заробітки по всьому світу. А ті, хто ще залишився, ледве-ледве виживають", - сказав політик під час візиту на Одеський припортовий завод.

В "Опоблоці" нагадали, що Фонд держмайна навесні 2018 року намагався продати Одеський припортовий завод за 54 млн доларів, що в 15 разів нижче, ніж 5 років тому (у 2015 році стартова ціна підприємства була понад півмільярда доларів, а в 2013 йшлося про понад 800 млн доларів). При цьому, відповідно до плану Кабміну, загальний дохід від всієї приватизації стратегічних підприємств у 2019 заплановано на рівні всього близько 600 млн доларів.

"Серед "лотів", що виставляються на продаж, значаться такі стратегічно важливі для України підприємства як Турбоатом, Електротяжмаш, Сумихімпром, Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, "Індара"- єдиний в Україні завод з повним циклом виробництва інсуліну, іншими словами, підприємства, які з повним правом можна назвати національним надбанням", - підкреслили в політсилі.

А.Вілул стверджує, що всі плани приватизації стратегічних об'єктів повинні бути згорнуті до перезавантаження влади і початку промислового зростання.

Для подолання кризи в економіці та промисловості, кандидат в президенти розробив комплекс заходів по "Нової індустріалізації" України. В її основі - держзамовлення, промислове зростання, великі інфраструктурні проекти, залучення іноземних інвестицій, податкові пільги для реального сектора економіки і довгі "дешеві" кредити.

"Я відновлю підприємство. Я дам українцям тут на Батьківщині гідну роботу з високою заробітною платою. А всі мародери відповідатимуть за законом", - резюмував О.Вілкул.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ