"Опоблок" ініціює подання до КС для скасування конституційних положень щодо ЄС і НАТО
Народні депутати з фракції "Опозиційний блок" у Верховній Раді ініціюють подання до Конституційного Суду (КС), щоб скасувати закон про внесення змін до Конституції про закріплення курсу України на членство в ЄС і НАТО, мотивуючи це тим, що його було ухвалено з порушенням процедури.
"Нагадую, що закон про основи мовної політики Конституційний Суд скасував рік тому саме через кнопкодавство. Це рішення має силу прецеденту. Тому з конституційним поданням про таке грубе порушення Основного закону "Опозиційний блок" звертатиметься до Конституційного Суду", - заявив голова фракції Вадим Новинський із трибуни парламенту на пленарному засіданні в п'ятницю.
Він додав, що під час голосування Верховної Ради за цей закон було допущено порушення, а саме зафіксовано факти неперсонального голосування народних депутатів.
В.Новинський поскаржився на те, що в апараті відмовилися реєструвати його проект постанови про скасування результатів голосування за закон. Аргументи такої відмови він назвав цинічним перекручуванням норм закону. "Нібито процедура ухвалення змін до Конституції не регулюється загальними положеннями регламенту щодо інших законопроектів. Але це не означає, що такі сумнівні зміни до Конституції... можна ухвалювати з порушенням конституційної процедури та кнопкодавити", - сказав нардеп.
Як повідомлялося, Верховна Рада 334 голосами в четвер затвердила в цілому внесений президентом законопроект №9037 про внесення змін до Конституції України про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в Організації Північноатлантичного договору. Цього самого дня на пленарному засіданні спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав цей закон.
Він повідомив про спроби зареєструвати проект постанови про скасування рішення ВР, яким народні депутати остаточно затвердили конституційні зміни. ""Ми отримали роз'яснення юристів апарату і комітету з питань регламенту, які дали чітку позицію з цього приводу: зміни до Конституції розглядаються за окремою процедурою на відміну від інших законодавчих актів, і на них не поширюється норма про постанови, які можуть скасовувати їхні дії", - заявив А.Парубій.