Колесніков: Зараз економіка країни перебуває в стані соціального дефолту
Через війну в країні українська економіка знаходиться у стані соціального дефолту, але влада нічого не робить, щоб військовий конфлікт закінчився, заявив голова політради "Опозиційного блоку" Борис Колесніков.
"Позиція влади проста - позичати гроші і воювати. Традиційні ринки втрачені, нові не знайдені, а обороти в торгівлі, наприклад, з ЄС, значно нижчий, ніж у 2013 році. Хоча нам говорять про зріст ... А те, що вироблено в Україні з високою доданою вартістю, продається в ЄС за квотами, особливо продовольство", - розповів політик в інтерв'ю газеті "Сегодня".
Крім цього, Б.Колесніков нагадав, що сьогодні третина дорослого населення країни знаходиться на заробітках за кордоном і податки вони платять країнам в яких вони працюють.
"Так, в Україну йде за різними оцінками від 11 до 13 мільярдів доларів від цих людей, але якби вони були зароблені в Україні і з них отримані податки, то система освіти отримала б 80 мільярдів гривень, Пенсійний фонд - 70 мільярдів ... А нині ці гроші дістаються тим країнам, де працюють наші співвітчизники", - пояснив опозиціонер.
Б.Колесніков вважає, що влада повинна створювати інвестиційний клімат, щоб економіка України як слід запрацювала.
"Перше - домогтися миру, не на умовах капітуляції, а на таких умовах, які принесуть позитивні плоди для України. Перестануть гинути люди, буде відновлена економіка, Донбас дасть для цього додаткові можливості. Пустити потяг Київ - Костянтинівка до Донецька. Ми порахували разом з нинішньою владою - два потяги "Хенде" в день знімуть всяке напруження на кордоні. Треба скасовувати постанови 2015 року про продовольчі блокади, та інші блокади ... А паралельно потрібно вести політичний процес, який в підсумку має дати українську місцеву владу в українському Донбасі", - зазначив політик.
"Потім все просто - світові інвестори, стабільна гривня ... Але поки нічого цього немає, тому що у багатьох важелів влади зявилися люди, які нічого не розуміють в економіці. Все більш-менш тримається на бізнес-досвіді президента Порошенка і досвіді місцевого самоврядування прем'єра Гройсмана. Якщо ці фігури прибрати сьогодні, буде у нас Монголія часів Цеденбала, який публічно вчив студентів ... копати колодязі!", - підсумував Б.Колесніков.