Вибори

Симоненко може реєструватися кандидатом у президенти лише як самовисуванець - Мін'юст

Партії, діяльність яких потрапляє під дію закону про декомунізацію, не мають права висувати своїх кандидатів у президенти, у такому разі реєстрація можлива лише у форматі самовисування, пояснює міністр юстиції України Павло Петренко.

"Згідно із законом про декомунізацію... серед форм заборони діяльності Комуністичній партії є також заборона участі у виборчому процесі. Це норма прямої дії", - сказав міністр агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

П.Петренко пояснив, що якщо лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко захоче висуватися кандидатом у президенти, то може використати такий юридичний інструмент, як самовисування.

"Тобто, теоретично в юридичному руслі можна говорити лише про таку можливість його участі у виборах. ЦВК та органи, які здійснюють перевірку, з'ясовують, чи не потрапляють під заборону згідно із законом про декомунізацію партії, які висувають того чи іншого кандидата. Якщо така партія потрапляє під заборону, то вона не має права висувати кандидатів на президентську або парламентську кампанію", - розповів глава Мін’юсту.

Він додав, що, окрім КПУ, є ще низка "їхніх сателітів", і така заборона згідно із законом поширюється і на них.

Як повідомлялося, 3 січня 2019 року КПУ на позачерговому з'їзді висунула кандидатом на посаду президента України першого секретаря ЦК партії П.Симоненка.

Пізніше в ефірі одного з телеканалів П.Симоненко заявив, що КПУ має намір брати участь у парламентських виборах.

8 липня 2014 року Мін’юст і Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про заборону КПУ на території держави. 16 грудня 2015 року суд заборонив діяльність КПУ за позовом Мін’юсту. 28 грудня КПУ звернулася до Київського апеляційного адмінсуду з апеляційною скаргою на відповідну постанову Окружного адмінсуду Києва.

25 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ, яка в судовому порядку намагалася оскаржити правовий висновок Комісії з питань додержання закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Ця постанова ВАСУ оскарженню не підлягає. "Таким чином, адміністративні суди дійшли висновку, що аргументи представників та адвокатів Комуністичної партії України не є обґрунтованими. Тобто остаточно підтвердили правомірність вищезгаданого правового висновку та відповідно заборону КПУ", - прокоментували тоді це рішення в Мін’юсті.

При цьому, як повідомляється у відповіді Міністерства юстиції України на запит інтернет-видання "Українська правда", "заборона діяльності партії не означає автоматичного припинення діяльності юрособи". "Таке припинення відбувається в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема шляхом створення ліквідаційної комісії, яка має повноваження на підставі закону, а також положень статуту визначати долю майна", - йдеться в листі Мін’юсту.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ