Вибори

Бойко: Ми скасуємо тарифне рабство

Захмарні тарифи при обмеженні доступності субсидій призведуть до ще більшого зростання заборгованості за житлово-комунальні послуги, заявив співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко.

"Уже зараз заборгованість за ЖК-послуги становить понад 47 млрд грн. Після чергового підвищення тарифів на тлі обмеження доступності субсидій – ця заборгованість буде тільки рости. Платоспроможність людей падає з кожним днем. Народ фактично заганяють в тарифне рабство", – сказав Ю.Бойко, коментуючи чергове підвищення тарифів з початку року, повідомляє прес-служба "Опозиційної платформи – За життя".

Опозиційний політик зазначив, що монетизація субсидій призведе тільки до поглиблення кризи неплатежів.

"Експерименти влади з монетизацією стали черговим інструментом позбавлення людей будь-якої державної допомоги. Замість того щоб відпрацювати механізм монетизації на прикладі однієї-двох областей, виявити її недоліки і слабкі сторони – влада поспішає поширити її по всій країні. І робить вона це не в інтересах людей. За цією схемою, якщо держава не перерахує вчасно гроші постачальникам послуг, отримувачі субсидій змушені будуть самі оплатити всю суму. З урахуванням копійчаних зарплат і пенсій, люди не зможуть розрахуватися за спожиті послуги. Значить, знову будуть рости борги, за які в підсумку можуть відібрати житло", – підкреслив Ю.Бойко.

Він нагадав, що за час правління нинішньої влади тарифи на електроенергію зросли в 5 разів, на газ – в 10 разів, на гарячу і холодну воду – в 6 разів, на опалення – в 12 разів. При цьому "урядове зростання" зарплат і пенсій не встигає наздогнати ціни та інфляцію.

"Час припинити ці нелюдські експерименти влади з недоступністю субсидій та їх монетизацією. Припинити знущатися над людьми: переглянути процедуру монетизації і забезпечити нарахування субсидій всім, хто цього потребує. Ми вимагаємо від уряду покласти край цій грабіжницькій тарифній політиці. Я, як народний депутат, зареєстрував законопроект №9403, де прораховано, якою має бути гранична вартість газу для всіх категорій споживачів – і для людей, і для промисловості. Вона не повинна перевищувати 4800 гривень. Виходячи з неї, будуть платити і підприємства, і люди, на підставі цього будуть нараховуватися субсидії. Ось такий підхід у нас буде в майбутньому. Тобто зрозумілий, справедливий і обґрунтований", – пояснив Ю.Бойко.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ