Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
14:56 06.12.2018

Росія намагається вплинути на вибори в Україні - спецпредставник Держдепу США

2 хв читати
Росія намагається вплинути на вибори в Україні - спецпредставник Держдепу США

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що ескалацією в Керченській протоці Росія намагається вплинути на політику Києва.

К.Волкер в інтерв'ю "Голос Америки", опублікованому в четвер, відповідаючи на запитання, що Росія намагається домогтися ескалацією, сказав: "Я думаю, що вони намагаються вплинути на політику в Києві, виставити уряд в поганому світлі, мовляв, ці речі все ще тривають. Зрозуміло, що український уряд не може це контролювати, рушійною силою тут є Росія. І не можна розглядати цей інцидент поза широким контекстом".

На уточнювальне запитання, чи розглядає він це в контексті виборів, спецпредставник Держдепу США заявив: "Так, абсолютно. Я думаю, що Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вони намагалися вплинути на вибори в Німеччині, Франції. Чого вони не розуміють, так це те, що українці змінилися, в них сильніше відчуття національного духу та ідентичності".

Від також зазначив, що РФ роками "закладала цеглини, які призвели до цього інциденту". "Претензія на анексію Криму, претензія на територіальні води, побудова мосту, посилення військово-морських патрулів, одностороння претензія на контроль над доступом до Азовського моря. Ми говорили з партнерами та передбачали саме такі дії", - сказав К.Волкер.

За його словами, українська влада правильно зробила, що порушила питання дій Росії на рівні НАТО, ЄС і на двосторонньому рівні, оскільки "це те, що ми всі маємо визнати неприйнятним".

Він також зазначив "витримку українських капітанів і моряків", які намагалися мирно пройти Керченську протоку і не стріляли у відповідь на атаку Росії. "Вони намагалися уникнути конфлікту і вели себе відповідально", - наголосив К.Волкер.

Що стосується можливого посилення санкцій щодо РФ через атаки в Керченській протоці, то, як зазначив К.Волкер, "потрібно дотримуватися духу наявних санкцій". "Вони не можуть бути каральними стосовно звичайних росіян та українців".

Він також нагадав, що Конгрес США підготував закон про введення нових санкцій проти Росії через хімічну атаку в Солсбері, а Адміністрація президента, відповідальна за імплементацію цього закону, може обрати різні санкційні заходи, запропоновані Конгресом. "І чим більше росіяни роблять таких речей, як атакують українські військові кораблі та захоплюють українських моряків, тим більша ймовірність, що Адміністрація обере більш жорсткі заходи", - сказав К.Волкер.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії

Росія, імовірно, розміщує "Орєшнік" на колишній авіабазі на сході Білорусі – ЗМІ

Вибори не мають бути частиною мирної угоди — Айвазовська

Тимошенко пропонує робочій групі відмовитися від ідеї виборів під час війни

Наразі немає жодних перспектив організувати національний референдум - Айвазовська

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

Україна припинила угоду з Кубою про взаємне звільнення від плати за користування приміщеннями посольств

Фон дер Ляєн згадала Україну в різдвяному привітанні

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА