Вибори

72% українців готові підтримати кандидата-жінку на виборах президента, 36% - єврея, 26% - темношкірого кандидата - КМІС

72% українців готові підтримати кандидата-жінку на виборах президента, якби партія, якій вони довіряють, висунула її кандидатом у президенти, йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеному в жовтні-листопаді поточного року.

При цьому, відповідаючи на аналогічне запитання про кандидата єврейської національності, готовність підтримати його на вибори висловили лише 36% опитаних, а чорношкірого кандидата - 26%.

"Порівняно з 2011 роком, коли ми вперше проводили таке опитування, підтримка жінок і євреїв практично не змінилася, а лояльність до темношкірого політика серед українців зросла з 18% до 26%", - зазначають у КМІС.

Дослідження було аналогічно тим, які проводяться компанією GALLUP у США з 1937 року. При цьому в повідомленні наголошується, що в 2015 році за кожним із цих трьох питань (про жінок, євреїв і чорношкірих) понад 90% американців (92%, 91% і 92% відповідно) сказали, що готові голосувати за них.

Однак раніше ці показники в США були нижчими. "Позитивне ставлення американців до кандидатур жінок загалом зростало, українські дані відповідають американським даним початку 70-х років", - зазначають у КМІС.

Водночас українські показники ставлення до кандидатів єврейської національності і темношкірих значно нижчі, ніж були в США за весь період спостережень. Зокрема, в 1937 році позитивно відповіли на запитання про кандидатів-євреїв лише 46% американців, а на запитання про темношкірих кандидатів у 1958 році, коли про це почали запитувати під час опитувань, позитивно відповіли 37% респондентів.

Всеукраїнське опитування громадської думки КМІС проводив з 26 жовтня до 8 листопада 2018 року. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2 тис. 44 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України, окрім Криму і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, за 4-ступеневою стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка (з ймовірністю 0,95 при дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2,0% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ