Найбільше на пропаганду у квітні-червні витратили "Батьківщина", "Основа", "Опоблок", "Самопоміч" і Радикальна партія - НАЗК
Політичні партії в другому кварталі 2018 року суттєво збільшили витрати на пропаганду порівняно з першим кварталом, йдеться у звіті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Згідно з інформацією НАЗК, оприлюдненою на прес-конференції в четвер у Києві, на пропагандистську діяльність - інформаційну, рекламну, видавничу, поліграфічну - в другому кварталі поточного року партія "Батьківщина" витратила 25,1 млн грн (у 1-му кварталі - 122 тис. грн), "Опозиційний блок" 6,9 млн грн (636 тис.), "Самопоміч" 6,6 млн грн (3,4 млн грн), Радикальна партія Олега Ляшка 6,5 млн грн (548 тис. грн), "Блок Петра Порошенка -Солідарність" 3,5 млн грн (2,9 млн грн), "Народний фронт" 1 млн грн (у першому кварталі у "Нарфронту" зовсім не було витрат на зазначені цілі).
Серед непарламентських партій найбільші витрати на пропаганду були в "Основи" - 8,8 млн грн (у 1-му кварталі - 14 тис. грн), Аграрної партії 2 млн грн, "Свободи" – 1,6 млн грн (823 тис. грн), "Нашого краю" – 1,2 млн грн (2,1 млн грн).
На видавничу діяльність серед парламентських партій найбільше за всіх витратили "Самопоміч" (5,5 млн грн), "БПП" (1,9 млн грн), серед непарламентських - "Свобода" (1,6 млн грн).
Лідерами за витратами на зовнішню рекламу серед парламентських політичних сил стали "Батьківщина" - 3,7 млн грн і "Опозиційний блок" - 2,7 млн грн, а з непарламентських - партія"Основа" - 4,3 млн грн та Аграрна партія - 1,4 млн грн.
Витрати на ТВ-рекламу "Батьківщини" становили 21 млн грн, Радикальної партії 4,8 млн грн, "Опозиційного блоку" 3,7 млн грн, "Самопомочі" 648 тис. грн.
У "БПП" та "Народного фронту" не було витрат на телевізійну рекламу.
Серед непарламентських фракцій найбільше за всіх на ТВ-рекламу витратила партія "Основа" - 4,1 млн грн.
Найбільші фінансові надходження в другому кварталі були у "Батьківщини" - 58,2 млн грн, "Опозиційного блоку" - 14,9 млн грн, "БПП" - 31,4 млн грн, "Самопомочі" - 30 млн грн, Радикальної партії - 11,4 млн грн, "Народного фронту" - 33,1 млн грн. Сюди входить фінансування з державного бюджету, спонсорські внески, а також надходження від фізичних та юридичних осіб.
Серед непарламентських партій найбільше фінансування було в Аграрної партії - 4,6 млн грн. Тут враховані спонсорські внески та надходження від юросіб.