Вибори

Безсмертний: До діалогу між Росією та Україною треба долучити посередника

Україні та Росії необхідно вийти на прямий діалог за допомогою країни-поручителя, як це передбачено міжнародним правом у Женевській конвенції, вважає політик та дипломат Роман Безсмертний. 

"Діалог Москви та Києва так чи інакше є ключовим механізмом у формуванні відповіді на питання війни між нашими країнами. При цьому я уникаю формулювання "діалогу президентів", бо для цього потрібен час.  На сьогоднішньому етапі була б потрібна пряма розмова певних представників, які б обговорили перелік проблем і можливі механізми діалогу. Міжнародне право у Женевській конвенції передбачає у багатьох випадках існування у таких випадках країни-поручителя", - сказав він, повідомляють у його прес-службі. 

Водночас Р.Безсмертний зазначив, що "в України може бути багато поручителів", варто тільки визначитися і почати через таку країну діалог. За його словами, така держава-поручитель може бути у питанні обміну військовополоненими і передачі матеріально-технічних ресурсів. 

"Взагалі вчергове дивує, що ми і світ не використовуємо норм, які писали наші батьки. Наявність країни-поручителя конче необхідна", - наголосив дипломат.

За його словами, частково цю функцію виконує канцлер Німеччини Ангела Меркель, але "це неофіційний статус", тому є "певні недоліки" в результативності. 

"Після фрази Путіна двомісячної давності про те, що він буде спілкуватися з наступним президентом України, після конфлікту на Азові розраховувати Порошенку на телефонну розмову було дуже складно. Тому він зателефонував канцлеру Ангелі Меркель, і через неї намагався вести діалог з Москвою. Проте в умовах явного економічного інтересу між Німеччиною та Росією в будівництві "Північного потоку-2", чи може канцлер виконувати такі функції зараз, в мене великі сумніви", - зауважив він. 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ