Вибори

Тимошенко лідирує в рейтингу кандидатів у президенти, за друге місце борються Порошенко, Зеленський і Гриценко

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко має найвищу підтримку з потенційних кандидатів у президенти України в 19,3% серед тих громадян, хто вже визначився зі своїм вибором.

Згідно з даними опитування КМІС, 11,9% готові проголосувати за нинішнього президента України Петра Порошенка, 11,8% - за шоумена Володимира Зеленського, 10,9% - за лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка.

8,4% опитаних підтримують співака та громадського діяча Святослава Вакарчука, 8,1% - за співголову фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка, 7,5% - за лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича, 6,7% - за лідера радикальної партії Олега Ляшка, 4,2% - за мера Львова Андрія Садового.

Соціологи зазначають, що саме ці дані (відсотки стосовно тих, хто визначився) найближче до можливих результатів виборів, якби вони відбувалися в середині вересня.

Водночас якби вибори президента проводили нині, то з усіх громадян України віком від 18 років 10,6% проголосували б за Ю.Тимошенко, 6,5% - за П.Порошенка, 6,5% - за В.Зеленского, 6% - за А.Гриценка.

4,6% підтримали б С.Вакарчука, 4,4% - Ю.Бойка, 4,1% - В.Рабіновича, 3,7% - О.Ляшка, 2,3% - А.Садового, 5,1% підтримали б інших кандидатів, 4,9% викреслили б усіх кандидатів або зіпсували бюлетень, 12,4% не мають наміру брати участь у голосуванні, 26,6% не визначилися, за кого голосувати, 1,3% відмовилися відповідати.

Заступник директора КМІС Антон Грушецький зазначає, що доки не відбулася реєстрація партій і кандидатів, будь-який список претендентів має право на існування, і дуже часто політичні сили перевіряють електоральні можливості тих чи інших кандидатів, навіть якщо вони ще не озвучили своїх планів про участь у виборах.

"Тим часом рейтинг того чи іншого кандидата залежить від того, скільки в списку кандидатів із того самого електорального поля, чим їх більше, тим менше рейтинг кожного з кандидатів. Тому наразі, до реєстрації списків кандидатів/партій, усі отримані дані про рейтинги умовні та залежать від списку, запропонованого респондентам", - пояснив він.

А.Грушецький зазначив також, що під час інтерпретації результатів потрібно враховувати статистичну похибку вибірки. І ще одним важливим аспектом для коректної інтерпретації є облік того, що наразі всі партії/кандидати мають досить низький рівень підтримки.

"Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії та з огляду на високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть суттєво змінитися, особливо з огляду на помітну частку тих, хто поки що не визначився зі своїми електоральними намірами", - наголосив соціолог.

Опитування здійснювалося 8-23 вересня методом особистого інтерв'ю серед 2 тис. 26 респондентів, що проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України, окрім АР Крим і непідконтрольних районах Луганської та Донецької областей, за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ