Внутрішньо переміщені особи мають отримати право голосу на місцевих виборах, вважають 85% українців
Переважна більшість українців (85%), зокрема жителі підконтрольної уряду частини Донбасу (86%), схвалюють надання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) права голосувати на місцевих виборах у приймаючих громадах.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Кальміуської групи" , яке провела компанія GfK Ukraine у травні 2018 року, представлені на прес-конференції у вівторок у Києві.
Водночас заперечують доцільність надання такого права ВПО 13% українців і 11% жителів підконтрольної частини Донбасу.
Крім того, більше половини українців підтримують часткову блокаду непідконтрольних територій Донбасу. 51% опитаних вважають доцільною економічну блокаду зі збереженням гуманітарних відносин (переміщення людей, виплата пенсій, водо- і енергопостачання) і 59% вважають за доцільне дозволити торгівлю лише основними товарами (поставку продуктів харчування та товарів щоденного споживання з підконтрольною частини України).
Серед опитаних жителів підконтрольної уряду частини Донбасу економічну блокаду зі збереженням гуманітарних відносин підтримує 49%, тоді як 45% вважають її недоцільною. Дозвіл торгівлі лише основними товарами з непідконтрольною частиною Донбасу вважають доцільною 54% респондентів з підконтрольних Києву територій Донецької і Луганської області, проти цього - 41%.
Майже рівна кількість жителів підконтрольної частини Донбасу (47% проти 46%) виступає як проти, так і за торгівлю та гуманітарні відносини з непідконтрольними територіями в максимальному обсязі. Тоді як серед усіх українців 51% проти, а 42% вважають це допустимим.
Відсутність будь-якої торгівлі та контактів (зокрема переміщення людей) з непідконтрольними територіями підтримує трохи більше третини українців (35%), тоді як 56% вважають це недоцільним. Серед жителів підконтрольної частини Донбасу недоречним вважають такий підхід 61% респондентів, підтримують його - 30%.
Економічну блокаду, відмову від виплати пенсій, припинення водо- і енергопостачання, але зі збереженням пересування людей через лінію розмежування, як це організовано нині, підтримує кожен третій житель підконтрольної частини Донбасу, тоді як 62% вважають це недоцільним. Серед всіх українців 52% не згодні з таким підходом, тоді як 41% схвалює його.
Опитування провели з 3 до 19 травня 2018 року методом телефонних інтерв'ю з дзвінками на мобільні номери з випадковим генеруванням номера телефону. Вибірка становить 1980 респондентів, з них 528 - із підконтрольних українському уряду територій Донецької і Луганської областей. У таблицях, розданих журналістам, "представлені зважені дані та загальний обсяг зваженої вибірки як 1500 респондентів".
Максимальна похибка становить не більше ніж 2,5% для України та до 4,9% для Донецької та Луганської областей.
Дослідження проводилося по всіх областях, за винятком непідконтрольної частини Донбасу та Криму.