Інтерфакс-Україна
14:57 22.08.2025

Максиму Кривцову присвоєно звання Герой України (посмертно)

1 хв читати

Звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" присвоєно Максиму Кривцову, учаснику бойових дій (посмертно) за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Відповідний указ президента України Володимира Зеленського від 22 серпня №608/2025 опубліковано на сайті очільника держави.

Максим Кривцов (позивний "Далі"; 1990 р.н., загинув 7 січня 2024 у Харківській області) — український поет, фотограф, громадський діяч, доброволець, військовослужбовець, молодший сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Учасник боїв за Київщину, Харківщину, Херсонщину, Луганщину і Донеччину. Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня (2024, посмертно).

2023 року видав авторську збірку поезій "Вірші з бійниці", яку було визнано однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН. У травні 2024 року в Мистецькому цоколі Рівненської обласної філармонії відкрито посмертну фотовиставку "Далі: я поверну собі своє життя".

З 7 по 22 січня 2025 року фотовиставка "Далі: я поверну собі своє життя" експонувалася у Харкові. Виставка складалася з 24 фоторобіт та була доповнена поезіями Максима.

Кривцов є оператором двох короткометражних фільмів "Перемир'я" та "Буду повертатись", що були зняті в Пісках Донецької області у 2015 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кошта і Ляєн підтвердили Зеленському непохитну підтримку на тлі мирних перемовин

Мінкульт засудив побиття артистів ансамблю "Гуцулія" на Львівщині

Трамп розкритикував обсяги фіндопомоги, наданої Україні адміністрацією Байдена, та заявив, що прагне припинення людських жертв

У Тернополі вже 38 жертв російської атаки 19 листопада, з них 8 дітей - поліція

На фронті більше 130 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський повідомив Рютте, Кошту та фон дер Ляєн про результати перемовин зі США

Глави МЗС України та Бельгії обговорили військову допомогу Україні, зокрема заплановану передачу F-16

Трамп: Європа має бути дуже обережною, оскільки рухається в поганому напрямку

Сибіга заявив про важливість європейської й трансатлантичної єдності заради тривалого миру

Сили оборони перейшли на більш вигідні рубежі під Мирноградом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА