Політизація місцевих виборів призведе до найгостріших конфліктів між мерами та міськрадами великих міст - думка
Політизація місцевих виборів в Україні через просування політичними партіями загальнонаціонального порядку денного може призвести до найгостріших конфліктів між міськими радами та мерами у великих містах країни, вважає політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
"Відбувається політизація місцевих виборів, хоча саме по собі це неправильно. (...) Те, що, як мені здається, відбуватиметься далі - це коли виникнуть конфлікти у великих містах між новообраними мерами та міськрадами. Це призведе до нової абсолютно ситуації – посиленої політизація окремих регіонів, а не всієї країни. Ми не знатимемо, що робити з Дніпром, з Кривим Рогом, зі Львовом та іншими містами, де будуть найгостріші внутрішні конфлікти за результатами голосування", - заявив Небоженко під час круглого столу "Як підсумки місцевих виборів вплинуть на процеси регіоналізації в Україні" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.
За словами іншого учасника круглого столу, політолога Володимира Фесенка, посилення місцевих політичних проектів за підсумками місцевих виборів у жовтні 2020 року - це нова українська політична реальність.
"Вона була й раніше, але в менших масштабах, а наразі вплив місцевих партій на цьому рівні буде потужнішим. Інтрига буде в тому, чи будуть співпрацювати місцеві еліти з центральною владою? Думаю, що бодай частково будуть. Або ж вони спробують створити такий єдиний фронт, щоб вимагати собі більше повноважень, більше влади. Розгорнеться боротьба за подальший хід реформи децентралізації - адміністративно-територіальної реформи, тому що тут насправді є за що боротися і є складні моменти", - додав Фесенко.