Інтерфакс-Україна
15:53 06.12.2025

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

2 хв читати
Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Державний департамент США оприлюднив заяву для преси стосовно нещодавньої зустрічі спеціального посланника з питань миру Стівена Віткоффа, Джареда Кушнера, секретаря Ради національної безпеки і оборони України Рустема Умєрова та начальника Генерального штабу генерала Андрія Гнатова.

Зазначається, що протягом двох днів переговорники від Сполучених Штатів та України зустрічались для "конструктивних обговорень щодо просування надійного шляху до тривалого і справедливого миру в Україні".

"Сьогодні група провела шосте засідання за останні два тижні. Секретар Умеров підтвердив, що пріоритетом України є досягнення угоди, яка захищатиме її незалежність і суверенітет, гарантуватиме безпеку українців і забезпечить стабільну основу для процвітаючого демократичного майбутнього. Учасники обговорили результати нещодавньої зустрічі американської сторони з росіянами та кроки, які можуть призвести до закінчення цієї війни. Американці та українці також домовилися про рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру", - йдеться у заяві.

Зазначається, що обидві сторони погодилися, що реальний прогрес у досягненні будь-якої угоди залежить від готовності Росії продемонструвати серйозну прихильність до довгострокового миру, включаючи кроки в напрямку деескалації та припинення вбивств.

"Сторони також окремо розглянули програму майбутнього процвітання, спрямовану на підтримку післявоєнної відбудови України, спільні економічні ініціативи США та України, а також довгострокові проекти відновлення", - йдеться у документі.

Зазначається, що американська та українська сторони підкреслили, що для запобігання новій агресії та реалізації комплексного плану відновлення України, покликаного зробити країну сильнішою та процвітаючою, ніж до війни, необхідне припинення війни та надійні кроки у напрямку припинення вогню та деескалації конфлікту.

Сторони зберуться завтра, щоб продовжити обговорення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан домовився з Ердоганом щодо продовження постачання російського газу до Угорщини - ЗМІ

9 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Італія надасть Україні 30 млн євро на будівництво нового корпусу дитячої лікарні на Одещині

Шмигаль: зміцнення оборонпрому України посилює безпеку Європи

Кошта і Ляєн підтвердили Зеленському непохитну підтримку на тлі мирних перемовин

Мінкульт засудив побиття артистів ансамблю "Гуцулія" на Львівщині

Трамп розкритикував обсяги фіндопомоги, наданої Україні адміністрацією Байдена, та заявив, що прагне припинення людських жертв

У Тернополі вже 38 жертв російської атаки 19 листопада, з них 8 дітей - поліція

На фронті більше 130 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський повідомив Рютте, Кошту та фон дер Ляєн про результати перемовин зі США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА