Вибори
09:51 01.03.2019

Вілкул - Парубію: Не повертайте нас в нацистську Німеччину своїми мовними законами

2 хв читати
Вілкул - Парубію: Не повертайте нас в нацистську Німеччину своїми мовними законами

Кандидат в президенти України від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул різко розкритикував законопроект про мову, який вніс до порядку роботи Ради Андрій Парубій.

"Не запроваджуйте принципи, які востаннє були запроваджені в нацистській Німеччині 30-х років минулого століття", - сказав з трибуни парламенту О.Вілкул, повідомляє прес-служба політика.

Він закликав усіх провладних депутатів не голосувати за законопроект А.Парубія.

"Насправді поява цього мовного закону пов'язана з тим, що у Петра Порошенка є свій Томос, а спікер Андрій Парубій вирішив собі зробити свій, такий маленький "томосик". І тому продавлює цей "Закон про мову". Його суть - заборонити мільйонам українців говорити рідною мовою. І ми знаємо, що це була умова Андрія Парубія щодо присутності на з'їзді Петра Порошенка і його підтримки. Тому ви отримали команду голосувати за цей ганебний закон", - сказав нардеп, звертаючись до провладних депутатів.

О.Вілкул додав, що Опозиційний Блок зібрав понад мільйон підписів жителів України, про те, що влада не має права забороняти людям розмовляти рідною мовою. Разом із колегами по франції він приніс підписи в зал для голосування.

"У цьому законі є термін - "публічне приниження української мови". І ви хочете це прирівняти до публічної наруги над державними символами України, такими як прапор, гімн, герб. А що таке "приниження" не прописується. Якщо ми між собою говоримо російською або угорською - це приниження чи ні? Якщо продавець в магазині пенсіонеру відповів російською - це приниження чи ні? Цього в законі не прописано. І хто це буде визначати - Парубій або такі, як він?", - підкреслив політик.

"Друге. Спроба присвоєння статусу і запровадження регіональних мов взагалі прирівнюється в законі до дій, спрямованих на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу. Очевидна маячня. Тобто, за реалізацію норм Європейської хартії мов національних меншин - 10 років в'язниці? Що ви робите? Це маячня в європейській країні в ХХІ столітті", - заявив він.

"Ми будемо захищати право людей розмовляти рідною мовою. Не ведіть нас в середньовіччя. Не голосуйте за цей ганебний закон. Прислухайтеся до здорового глузду. Звертаюся до вас, провладні депутати", - сказав О.Вілкул.

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА