Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
13:51 16.04.2019

Українці хочуть від нового президента зниження тарифів на компослуги і подання до ВР законопроектів про зняття недоторканності - опитування КМІС

2 хв читати
Українці хочуть від нового президента зниження тарифів на компослуги і подання до ВР законопроектів про зняття недоторканності - опитування КМІС

Українці очікують від нового президента протягом перших 100 днів його діяльності зниження тарифів на комунальні послуги, подання до парламенту законопроектів про зняття недоторканності з нардепів, суддів і глави держави, а також початку або прискорення розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів.

Як свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 9-14 квітня, на запитання "Що з перерахованого в картці Ви хотіли б, щоб наступний президент зробив протягом своїх перших 100 днів? Оберіть не більше ніж три відповіді", відповіді респондентів розподілилися наступним чином (загалом в Україні): знизити тарифи на комунальні послуги - 39,1%; подати до парламенту законопроекти про зняття недоторканності з депутатів, суддів і президента - 35,5%; розпочати або прискорити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів - 32,4%.

Очікують від нового глави Української держави початку переговорів із Росією 23,3% респондентів, зниження зарплати топ-чиновникам - 18,4%; початку переговорів з Євросоюзом і США щодо Донбасу та Криму - 16,4%.

Серед очікувань - прискорення розслідування злочинів проти Майдану (9,4%), ініціювання зміни системи парламентських виборів - скасування мажоритарних виборів і перехід до пропорційної системи з відкритими списками (8%); виставити на продаж приміщення, машини та інші активи Державного управління справами, яке займається забезпеченням президента (5,5%); ініціювання перезапуску антикорупційних органів (НАБУ, САП) - 5,2%.

Крім того, українці розраховують на арешт російських активів в Україні (4,6%), внесення до парламенту законопроекту про референдуми в Україні (4,2%), початок переговорів про вступ до ЄС (3,3%).

15% опитаних зазначили казали "інше", 6,3% - не змогли відповісти, 0,4% відмовилися відповідати.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки з 9 до 14 квітня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респонденти, які проживають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступеневою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому ступені, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, яка контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Зеленський: Сьогодні найкращим подарунком для всієї України був би справедливий мир

Нацполіція Ірландії відкрила розслідування через дрони, зафіксовані під час візиту Зеленського

Україна закликала ПАРЄ посилити міжнародні механізми захисту продовольчої безпеки

Українці можуть отримати 90 держстипендій уряду КНР на навчання в Китаї у 2026/2027 навчальному році

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

Президент Кіпру прибув до України

Уряд ФРН виділяє Україні ще EUR100 млн на відновлення енергетичної інфраструктури

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА