КВУ занепокоєний затягуванням підрахунку голосів на місцевих виборах і вбачає в цьому політтехнологію
Комітет виборців України (КВУ) вважає, що основною причиною затягування підрахунку голосів на місцевих виборах у деяких громадах є масові звернення партій і кандидатів до судів із вимогою оскарження результатів, при цьому часто такі скарги недостатньо обґрунтувані.
"Основна причина затягування - масові звернення партій і кандидатів до судів з вимогами щодо оскарження результатів виборів. (...) Часто вимоги щодо перерахунку голосів і визнання виборів недійсними, які подають політичні партії і кандидати, не є належним чином обґрунтованими і не базуються на фактах щодо порушень виборчого законодавства в день голосування", - йдеться в заяві КВУ на сторінці у Facebook у вівторок.
У КВУ звернули увагу, що наразі проблемним є встановлення результатів виборів у таких містах, як Львів, Чернівці, Тернопіль, Бровари. Також затягнувся процес встановлення результатів виборів до Київської, Волинської, Херсонської, Одеської обласних рад. Судові оскарження мали місце щодо встановлення результатів виборів Кароліно-Бугазської ОТГ Одеської області. А внаслідок порушень виборчого законодавства Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження Марганецької ТВК Дніпропетровської області та Васильківської ТВК Київської області.
За оцінкою комітету, затягування підрахунку голосів в окремих громадах має ознаки політтехнології і використовується з метою перерахування голосів виборців на користь зацікавлених партій чи кандидатів.
"КВУ закликає політичні партії і кандидатів відповідально ставитися до подання позовних заяв і не зловживати правом на судове оскарження, штучно затягуючи встановлення результатів виборів", - йдеться в повідомленні.
У комітеті також нагадали, у яких випадках територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання виборів такими, що не відбулися, та про призначення повторних виборів (ч. 1 ст. 280 Виборчого кодексу України).
Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Результати повинні бути встановлені не пізніше ніж на 12-й день після дня голосування, тобто до 6 листопада включно. Однак, як пояснили в ЦВК, після цього тервиборчкоми мають оприлюднити результати в місцевих друкованих ЗМІ, на сайті ради або ТВК, а також повідомити про результати Центральній виборчій комісії. Однак дедлайну для подачі даних до ЦВК немає.