Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів в окремих громадах - голова КВУ
Технологія "виборчого туризму", коли кандидат за матеріальні блага мотивує виборців з одного населеного пункту змінювати своє місце реєстрації на те, де він висувається в місцеві органи влади, може спотворити результати виборів в окремих громадах, заявив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.
"Для прикладу: в громаді Кароліно-Бугаз Одеської області кількість виборців зросла на 5%. Реально, 5% - це дуже велика кількість. Уявімо, що на виборах буде явка 50%, і це означає, що ці 5% стануть 10% виборців. І ці 10% виборців можуть проголосувати за одного з кандидатів або за одну з політичних сил. Плюс 10% до реальних показників кандидата - це фактично один із ключових рецептів для перемоги. Тому ми вважаємо, що технологія "виборчих мігрантів" або "виборчих туристів" може реально спотворити результати виборів в окремих громадах", - сказав Кошель на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.
Проте, за словами голови КВУ, ця технологія залишає свої "сліди": "Людей, як правило, мотивують фінансами для того, щоб вони на першому етапі змінювали виборчу адресу, друге - щоб вони в день виборів централізовано приїхали на дільниці і проголосували. І тому таких слідів, зокрема фінансових, буде багато".
Кошель зазначає, що наразі важливо, щоб до 25 жовтня (дня проведення місцевих виборів в Україні - ІФ) Міністерство внутрішніх справ завело кілька результативних справ і розкрило махінації зі зміною виборчої адреси за гроші.
"Я хочу наголосити, що в разі, якщо кількість таких "туристів" буде невеликою - 50-100 осіб, то відстежити таку технологію буде доволі складно. Тому ми вимушені констатувати, що, очевидно, така технологія може вплинути на результати волевиявлення", - додав голова Комітету виборців України.