Вибори
09:45 08.11.2018

Проблему із землею у селах може вирішити децентралізація - Гриценко

1 хв читати
Проблему із землею у селах може вирішити децентралізація - Гриценко

Місцеві громади зараз розпоряджаються лише 12% землі в Україні у межах забудови населених пунктів. Рештою земель (88%) розпоряджаються не обрані місцевими громадами, а призначені з Києва чиновники, повідомив у Фейсбук лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Однак українська земля, стверджує нардеп, має працювати на людей на місцях і наповнювати місцеві бюджети. Тому пріоритетними кроками нової влади стануть:

  • Земельна децентралізація – повернення земель у розпорядження громад, під контролем законності дій з Києва.
  • Створення повністю прозорого кадастру земель і дієвих ринкових інститутів.
  • Загальна капіталізація країни, зокрема багатократне підвищення вартості земель, на основі надійного захисту права власності в умовах стійкої економіки.
  • Після цього, на основі довіри людей до влади, можна запроваджувати ринок земель. До тих пір, щоб запобігти олігархізації ще й на селі - мораторій на купівлю/продаж земель, з паралельним вдосконаленням механізмів і умов оренди.
  • Переорієнтація АПК з виробництва і експорту зерна - на переробку й виробництво готової продукції, з доданою вартістю і великою часткою людської праці – аби стимулювати створення робочих місць і соціальний розвиток села.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Перше засідання групи "Прозорість і підзвітність" буде присвячено так званим "туалетним схемам" у Києві - Ткаченко

Мінюст з літа не задовольняє скарги столичної влади на незаконну реєстрацію майна, стверджують у КМДА

Суд арештував на два місяці заступника голови КМДА Оленича з можливістю внесення застави у 15 млн грн – САП

Заступник мера Києва та депутати міськради підозрюються в заволодінні землею в столиці під забудову в обхід торгів

Договір про будівництво в Ботсаду ім. Гришка в Києві буде розірвано

Нам необхідна реальна децентралізація енергетичного потенціалу України - звернення Зеленського до учасників Конгресу місцевих і регіональних влад

Якщо ми не проведемо децентралізацію влади в Києві, то це змусять зробити партнери з ЄС - голова підкомітету адмінустрою в Раді Безгін

Децентралізація має бути зафіксована в Конституції, переконаний голова підкомітету адмінустрою у ВР Безгін

Мінвідновлення презентувало дорожню карту продовження реформи децентралізації

Шмигаль: Децентралізація була й залишається на часі

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА