В українців зростає інтерес до ініційованого Зеленським опитуванням, але 23% вважають його незаконним
Інтерес до загальнонаціонального опитування, ініційованого президентом України Володимир Зеленський у день місцевих виборів 25 жовтня, поступово зростає серед громадян України, свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 20-21 жовтня.
70% респондентів знають, що Зеленський оголосив проведення всенародного опитування у день виборів (35% заявили, що добре знають про це, ще 35% щось чули). 29% нічого про це не знають. Відносно високий рівень обізнаності про президентську ініціативу фіксується серед жителів обласних центрів і Києва, старшого населення, виборців партії "Сила і честь", "Європейської солідарності", партії Шарія та "Свободи".
43% опитаних позитивно ставляться до ідеї президента провести всенародне опитування в день виборів. 30% - нейтрально і 25% - негативно. Відносно гірше ставляться до цієї ідеї жителі Києва та Галичини, старші опитані, виборці партії "Європейська солідарність". Позитивно цю ініціативу сприймають молоді опитані та прихильники партії "Слуга народу".
63% респондентів вважають ініціативу президента законною. 23% - протилежної думки. Лише прихильники "Європейської солідарності" у своїй більшості вважають опитування президента незаконним, виборці інших партій у своїй відносній більшості вважають опитування законним.
Під час дослідження було опитано 4000 респондентів від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 1,5%.
Як повідомлялося, 13 жовтня президент Зеленський оголосив про проведення в Україні в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня всенародного опитування, на якому громадянам буде запропоновано відповісти на п'ять запитань: чи треба запроваджувати в країні довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах; чи підтримують вони створення на Донбасі вільної економічної зони; чи підтримують вони скорочення чисельного складу Верховної Ради із 450 до 300 народних депутатів, легалізацію медичного канабісу та порушення на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.