Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
15:09 18.04.2019

Поліція з моменту першого туру виборів президента України відкрила 71 кримінальну справу про порушення виборчого процесу

2 хв читати
Поліція з моменту першого туру виборів президента України відкрила 71 кримінальну справу про порушення виборчого процесу

З моменту проведення першого туру голосування на виборах президента України до сьогодні поліція зареєструвала 1075 повідомлень про правопорушення, пов'язані з виборчим процесом, відкрито 71 кримінальне провадження, повідомив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

"Станом на сьогоднішній ранок у Національній поліції України зареєстровано від 1 квітня 1075 звернень громадян про порушення виборчого законодавства... За результатами цих звернень 71 подію внесено до ЄРДР як таку, що має ознаки кримінального правопорушення", - сказав І.Варченко на брифінгу в четвер у Києві.

За його словами, загалом із початку виборчої кампанії зареєстровано 8927 звернень, відкрито 383 кримінальних провадження. Він також додав, що було складено майже 800 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності.

"За 29 провадженнями вже є 38 підозр", - сказав І.Варченко.

Загалом, кажучи про проведення другого туру виборів, радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк розповів, що в день голосування буде задіяно не меншу кількість правоохоронців, ніж у першому турі, - 135 тис. осіб.

"У другому турі ми не допустимо будь-яких спроб фальсифікацій та адекватно реагуватимемо на будь-які правопорушення", - сказав він.

І.Варченко нагадав, що, починаючи з п'ятниці, 19 квітня, заборонено публікувати результати соцопитувань, а в суботу, 20 квітня, буде так званий день тиші. Також, за словами радника, в сам день голосування заборонено демонструвати або фотографувати виборчий бюлетень. Крім того, І.Варченко нагадав членам комісій про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Зеленський-Путіну: Україна не дозволить контролювати потенційні президентські вибори в країні

В Мінінформації Сербії вибачилися перед Україною за заяву очільника відомства про "платню територіями"

Україна та США опрацьовують питання співпраці у сфері безпілотних систем – Міноборони

Польща завжди бере участь в перемовинах щодо підтримки України — Зеленський

Українська і польська незалежність є гарантом свободи та безпеки усіх націй в цій частині Європи – Зеленський

Прем'єр Польщі про кредит ЄС для України: Завжди краще мати хоч щось, ніж нічого

Вирішуючи з Україною спільні питання національної пам'яті, ми позбавляємо РФ можливості розділити нас - Навроцький

Україна буде рада бачити польські компанії у відбудові держави – Зеленський

Навроцький: Мир в Україні не може бути досягнутий без президента США Трампа

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА