Економіка

Шмигаль: Експорт електроенергії з України може замінити значні обсяги імпорту газу з Росії

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що експорт електроенергії з України може замінити значні обсяги імпорту газу з Росії.

"Посилення санкцій проти Росії та інтеграцію України в енергетичний ринок ЄС обговорили з віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем у Брюсселі. Подякував за послідовну політику ЄС щодо посилення санкційного тиску на агресора й ухвалення сьомого пакета санкцій. Серед наших подальших пріоритетів - запровадження проти Росії повного енергетичного ембарго. Такі заходи вже опрацьовані експертною групою Єрмака-Макфола й запропоновані в дорожній карті", - написав Шмигаль у телеграм-каналі.

За його словами, експорт електроенергії з України може замінити значні обсяги імпорту газу з Росії.

"Порушив також питання збільшення можливостей обсягів експорту електроенергії з України до ЄС. Зараз торговельна потужність становить 300 МВт, тоді як потенціал нашого експорту - до 2000 МВт. Розраховуємо на збільшення обсягів експорту електроенергії та будемо вдячні за підтримку Єврокомісії", - написав він.

Також за його словами, Україна має найбільші сховища газу, й вона може стати "газовим сейфом" Європи.

"З огляду на отриманий статус кандидата уряд налаштований на прискорення інтеграції в енергетичний ринок ЄС", - наголосив Шмигаль.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ