10:24 28.06.2022

Українські девелопери очікують відновлення попиту на житло восени та зростання цін на 10-15% до кінця року

2 хв читати

Українські девелопери відзначають низьку купівельну активність на ринку житла, проте розраховують на підвищення попиту з настанням осіннього бізнес-сезону.

Як повідомили опитані агентством "Інтерфакс-Україна" забудовники, активність у відділах продажу значно знизилася порівняно з довоєнним часом, проте з поновленням роботи наприкінці травня кількість клієнтів почала зростати.

"Більшість вхідних дзвінків і запитів клієнтів - це моніторинг ринку, цін і тенденцій. Клієнти шукають вигідні для себе пропозиції на тлі воєнного стану", - повідомив директор з продажу SAGA Development Герман Черніков.

Водночас інвестори здебільшого цікавляться проектами з високим ступенем готовності – від 60% і вище, повідомила пресслужба групи компаній DIM.

Компанія KAN Development прогнозує збереження динаміки попиту протягом літа. Початок бізнес-сезону восени буде каталізатором зростання попиту на нерухомість та продаж, повідомила пресслужба компанії. Також у групі компаній DIM відзначають масштабний відкладений попит на нерухомість, що утворився через втрату житла тисячами сімей внаслідок війни.

Водночас існує категорія покупців житла, яка розглядає інвестиції у нерухомість саме зараз, до підвищення цін на нерухомість, зазначає Черніков.

"Після перемоги буде поступове економічне зростання, і ціни на нерухомість теж зростатимуть. Собівартість вже зростає, тому ціни також зростатимуть, але можливо через низький попит, дещо повільніше, ніж собівартість", - повідомив експерт.

У групі компаній DIM прогнозують зростання цін на житло до кінця року на 10-15% у разі позитивного розвитку подій на фронті – вдалого контрнаступу, повернення окупованих територій Херсонської, Запорізької областей тощо. У разі негативного для України сценарію очікується падіння вартості житла від 5% до 10%, вважають у компанії.

"Ми віримо у ЗСУ, нашу стійкість і непереможність, тому розмови про падіння цін не на часі. Собівартість будівництва, на жаль, продовжить зростання, а значить зростатиме і вартість квадратних метрів для кінцевого споживача", - повідомили в пресслужбі DIM.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогазу" не вдалося отримати згоди власників євробондів на відстрочку виплат за ними

Державний енерготрейдер АТ "ЕКУ" розпочав комерційну діяльність на внутрішньому та зовнішньому ринках

Зеленський доручив Шмигалю та Стефанчуку розглянути пропозиції громадян щодо зарплати для депутатів і членів уряду на рівні мінімального окладу

monobank із вересня підніме тариф на зняття готівки до 0,9%

ФГВФО розпочав задоволення вимог юросіб неплатоспроможного МР Банку

США куплять через СПП ООН пшеницю в України на $68 млн для пом'якшення світової продовольчої кризи – Блінкен

Райффайзен Банк запустив онлайн купівлю валюти під депозит

Заступник глави ОП Шурма допускає обсяги емісії до 60 млрд грн на місяць

Заступник глави ОП Шурма сподівається на затвердження ліберальної податкової моделі протягом пів року

Кожен п'ятий МСБ втратив понад $100 тис. через війну - опитування ЄБА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА