Економіка

ФДМ пропонує уряду оперативно дати гарантії покупцю ОГХК для успіху приватизації

Фонд державного майна (ФДМ) України цього тижня направив до Кабінету Міністрів проект розпорядження про надання додаткових гарантій переможцю конкурсу з продажу ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), призначеного на 20 грудня, щоб підвищити конкуренцію та забезпечити успішний продаж.

"Ми отримали з радником запити від декількох міжнародних компаній із репутацією, які готові взяти участь в аукціоні 20 грудня, і це залежить від того, чи надасть уряд України додаткові гарантії для інвесторів значних інвестицій в Україну", - сказав голова ФДМ Дмитро Сенниченко на прес-конференції у м. Києві.

Сенниченко нагадав, що в українській практиці вже був досвід ухвалення такого розпорядження під час приватизації "Центренерго". За його словами, йдеться про те, що покупець ухвалює рішення, виходячи з наданих йому на момент конкурсу даних, а якщо "як чорт з табакерки" з'являться нові негативні обставини (наприклад, чергове втручання правоохоронців), то це вже буде проблемою уряду, а не інвестора.

Голова ФДМ зазначив, що рішення бажано ухвалити оперативно, оскільки термін подання заявок спливає 10 грудня.

Він уточнив, що договори про конфіденційність з Фондом підписали 29 компаній, які зацікавилися ОГХК, зокрема 16 - іноземних.

На думку Сенниченка, подана ним напередодні заява про відставку не має вплинути на проведення цього конкурсу.

Як повідомлялося, ФДМ вже двічі цього року намагався продати ОГХК на конкурсі зі стартовою ціною 3,7 млрд грн - 31 серпня та 29 жовтня, однак безрезультатно, оскільки обидва рази лише одна заявка задовольняла всі умови.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" розпочало фактичну діяльність із серпня 2014 року, коли уряд України ухвалив рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). Раніше ці комбінати були в оренді у структури Фірташа. Потім підприємство було перетворено на ПАТ, а згодом - на ПрАТ.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ