Китай почав онлайн-торгівлю квотами на викиди CO2
Китай у п'ятницю почав онлайн-торгівлю квотами на викиди вуглекислого газу, повідомляє агентство "Сіньхуа".
Цей крок був зроблений з метою надання сприяння скороченню викидів СО2, заявило міністерство екології і довкілля КНР.
Торги стартували на Шанхайській екологічній і енергетичній біржі з котируванням 48 юанів за тонну ($7,4). До закриття ринку ціна піднялася до 51,23 юаня ($7,92), тобто на 6,7%.
За день були укладені угоди з об'ємом квот 4,1 млн тонн на загальну суму 210 млн юанів ($32 млн), за даними Shanghai Securities News.
До початкового переліку підприємств, охоплених китайським ринком торгівлі квотами, входять понад 2 тис. електроенергетичних компаній. За оцінкою Мінекології, обсяг викидів СО2 цих підприємств перевищує 4 млрд тонн на рік.
З цієї точки зору китайський ринок можна назвати найбільшим у світі за масштабом охоплених ним викидів парникового газу, зазначає "Сіньхуа".
Торгівля квотами - це процес купівлі і продажу дозволів на викид СО2 та інших парникових газів. Отримавши розподілені квоти, підприємства можуть продавати зайві обсяги іншим компаніям, які їх потребують.
Протягом 3-5 років до програми будуть включені представники ще семи галузей, включно з хімічним і нафтохімічним секторами, виробництво будівельних матеріалів, залізної руди і сталі, кольорових металів, паперу, а також авіакомпанії.
Торгівля квотами спрямована на створення ринкового механізму контролю за викидами парникових газів. Також вона послужить важливим фактором для цілей Китаю з досягнення піку викидів вуглекислого газу до 2030 року і вуглецевої нейтральності до 2060 року.
Наразі КНР посідає перше місце в світі за обсягом викидів.