Економіка

Перший віце-прем'єр анонсував запуск роботи номінаційного комітету найближчим часом

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки України Олексій Любченко анонсував запуск роботи номінаційного комітету найближчим часом.

"Найближчим часом буде запущено роботу Комітету з призначення, адже це є передумовою належного формування наглядових рад та запуску реформи корпоративного управління на рівні підприємств державного сектора", - цитує Любченка прес-служба міністерства в релізі у п'ятницю.

"Наразі серед найбільших підприємств є такі, які вже залишилися без наглядових рад чи керівників, а є підприємства, де така ситуація станеться найближчим часом через закінчення строку контрактів", - зазначив перший віце-прем'єр-міністр під час круглого столу, присвяченого темі корпуправління.

Водночас, за даними агентства "Інтерфакс-Україна", готовності відновити роботу в номінаційному комітеті з боку незалежних членів поки що немає.

"Український уряд має чітко відокремити роль держави як власника й акціонера від ролі наглядових рад. У свою чергу наглядові ради повинні отримати повноваження та виконувати свої функції: висунення кандидатів на посади в органах управління державними підприємствами, проведення процедур їх звільнення, удосконалення фінансової й не фінансової відповідальності, звітування тощо", - наводиться цитата заступника генсекретаря Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) Масамичі Коно, який також узяв участь у заході.

Як повідомлялося, через конфлікт навколо зміни голови правління і наглядової ради "Нафтогазу" незалежні члени номінаційного комітету тимчасово залишили його, заблокувавши його роботу.

Згідно з українським законодавством і нормативною базою, у наглядових радах найбільших держкомпаній більшість членів мають бути незалежними, їх відбирає рекрутер і номінаційний комітет із дорадчими голосами донорів, затверджує - Кабмін.

Очолює номінаційний комітет голова регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Білорусі Джейсон Пеллмар. До складу комітету входять три представники уряду (від Мінекономіки, Мінфіну та органу управління підприємства) і чотири незалежні члени - керуючий директор Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах Східної Європи Маттео Патроне, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, а також бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. За даними агентства "Інтерфакс-Україна", у квітні в першому після тривалої перерви засіданні комітету, окрім представників держави, брав участь лише Свенчицький, а після конфлікту навколо "Нафтогазу" наприкінці місяця всі незалежні члени заявили про призупинення роботи.

На початку травня Кабінет Міністрів продовжив на два місяці - до трьох місяців - граничний термін розгляду номінаційним комітетом претендентів на посади керівників особливо важливих для економіки підприємств.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", з 1 травня немає наглядових рад у 12 великих компаніях, контрольні пакети яких передано Фонду держмайна України. У цьому списку, зокрема, Одеський припортовий завод (ОПЗ), "Центренерго", "Турбоатом", "Електроважмаш", п'ять підконтрольних державі обленерго (без "Тернопільобленерго"), "Харківенергозбут", Дніпровська та Криворізька ТЕЦ.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ