Економіка

ФРУ виступила проти урядового "ресурсного" законопроекту про підвищення рентних ставок та інших податків

Федерація роботодавців України (ФРУ) виступила з відкритим зверненням, в якому висловилася проти ухваленого на урядовому засіданні 12 травня законопроекту про збалансування надходжень до держбюджету, зокрема завдяки підвищенню рентних ставок і низки інших податків.

"ФРУ, спираючись на численні звернення своїх членів, виступає рішуче проти прийняття зазначеного законопроекту та закликає владу повернути законотворчу діяльність у правове русло, залучивши до розробки змін до Податкового кодексу України соціальних партнерів, а також організувавши публічне обговорення проекту закону", - наголошується у зверненні в четвер.

У ньому ФРУ наголошує на тому, що законопроект не проходив громадського обговорення, а також на тому, що запропоновані зміни не підкріплені економічними розрахунками й у такий спосіб можуть завдати шкоди легальному бізнесу.

"Роботодавці також не можуть погодитись із трикратним збільшенням ставки екологічного податку на двоокис вуглецю. Окремим питанням у законопроекті є зміни, що стосуються справляння рентної плати з залізної руди. Фактично запропоновані без публічного економічного обґрунтування та консультацій зміни можуть мати негативний вплив на надходження податків до бюджету, а головне – можуть сприяти закриттю та ліквідації виробництв, а отже, і скороченню десятків тисяч робочих місць", - зазначила ФРУ.

"Низка запропонованих змін стосується загального адміністрування. Автори пропонують розповсюдити право податкової застави на неузгоджені грошові зобов’язання, що суперечить самому сенсу процедури їх узгодження, необґрунтовано обмежуватиме права платників податків та заважатиме їх нормальній господарській діяльності", - наполягає ФРУ.

Федерація також назвала сумнівною пропозицію обмежувати виїзд керівника компанії за кордон за наявності податкового боргу, розкритикувала запропоновану в законопроекті норму про обмеження 50% суми від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих років, яку можна включити у фінансовий результат до оподаткування. Неприйнятною вважають у федерації також пропозицію про обмеження відшкодування ПДВ під час експорту сільгосппродукції товарних груп 1-24 УКТ ЗЕД тільки після надходження валютної виручки.

"Аналогічно неприйнятною та такою, що завдасть шкоди господарській діяльності величезної кількості платників податків, зокрема переробних підприємств харчової промисловості, є пропозиція фактично оподатковувати за ставкою 20% експорт товарів, зазначених у товарних групах 1-24 за УКТ ЗЕД, а також обмеження у звільненні від оподаткування ПДВ першого постачання житла. Також незрозумілим є намір скоротити вшестеро термін, протягом якого у платника податків залишається право на реєстрацію отриманих податкових накладних та, відповідно, на податковий кредит за ними. До того ж така ініціатива є дискримінаційною щодо певного кола платників податків", - пояснює ФРУ.

Федерація також розкритикувала ініціативу уряду змінювати в середині року базу оподаткування акцизом пива, впровадження спеціального коефіцієнта для акцизного податку для виробників та імпортерів тютюнових виробів за деяких умов, назвавши зазначений у проекті закону розмір коефіцієнта необґрунтованим.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ