Економіка

Підприємці пропонують ВР знизити плату за користування платіжними терміналами, щоб знизити ціни - заява УРБ

Українська рада бізнесу (УРБ) закликає Верховну Раду ухвалити закон про зниження плати за розрахунки за допомогою платіжних терміналів у торговельних мережах, йдеться в заяві, оприлюдненій на її офіційному сайті.

УРБ закликає народних депутатів розглянути вже зареєстровані у ВР законопроекти та на їхній основі розробити новий, який врегулює питання зниження ставок еквайрингу та інтерчейнджу до європейського рівня.

"Зважаючи на монополізацію ринку цих послуг та багаторічну бездіяльність АМКУ, вважаємо прийнятним заходом пряме законодавче регулювання тарифів на еквайринг та інтерчейндж (до 0,5% та 0,3% відповідно). З метою розвитку безготівкових розрахунків, імплементації норм європейського законодавства, підтримки бізнесу під час пандемії закликаємо народних депутатів розглянути законопроекти №4178 та №4178-1 і на їхній основі напрацювати 4178-д, який врегулює питання зниження ставок на еквайринг та інтерчейндж до європейського рівня в оптимальний спосіб", - йдеться в заяві.

В УРБ зазначають, що в Україні міжбанківський збір чи не найвищий в країнах Європи. "В Україні ця ставка сягає 2,4%, за середньої близько 2%. (...) Так, у країнах-членах ЄС міжбанківський збір (інтерчейндж), який є найбільшою комісією за адміністрування кожної проведеної операції, обмежений положеннями регламенту №2015/751 від 29.04.2015 р. та, як наслідок, становить 0,2-0,3%. До прикладу, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Mastercard, розмір комісії інтерчейндж при розрахунку споживачів платіжними картками (Consumer Card Interchange Fees) в Італії, Бельгії, Австрії, Франції, Німеччині, Латвії, Болгарії становить від 0,2 до 0,3%, а іноді для сфери ритейлу - 0%, в Узбекистані - base 0,75%, у Туреччині коливаються від 0,65 до 1,32%, у Республіці Білорусь - від 0,3 до 0,8% тощо", - йдеться в заяві.

У схожій ситуації інші країни світу, зазначають в УРБ, вдалися до суттєвих обмежувальних антимонопольних заходів. "Наприклад, канадський банківський регулятор запровадив обмеження тарифу, ЄС запровадив законодавчі обмеження тарифів, Верховний суд Великої Британії постановив, що плата за транзакції, встановлені Visa та Mastercard, порушувала закони про конкуренцію тощо", - зазначають автори заяви.

На думку УРБ, зниження вартості платежів дасть змогу і знизити ціни на товари, і підтримати малий та середній бізнес, які найбільше страждають від наслідків пандемії.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ