Економіка

Кабмін пропонує Раді запровадити ліцензування на автотранспорті відповідно до норм ЄС

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу схвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту в Україні з метою приведення їх у відповідність з актом Європейського Союзу".

Документ визначає особливості ліцензування на автомобільному транспорті відповідно до положень регламенту ЄС №1071/2009 та покликаний адаптувати норми українського законодавства до європейського.

"Сьогодні у сфері перевезень вантажів і пасажирів автотранспортом у внутрішньому і міжнародному сполученні не врегульована повною мірою низка питань, які стосуються автомобільних перевезень, процедури оформлення, видачі та моніторингу відповідних свідоцтв професійної компетентності менеджерів з перевезень", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Документ передбачає також внесення змін до законів "Про автомобільний транспорт" і "Про ліцензування видів господарської діяльності" та визначає особливості ліцензування на автомобільному транспорті:

- запроваджує систему отримання свідоцтв професійної компетентності менеджерів (управителів) з перевезень;

- запроваджує механізм підтвердження бездоганної ділової репутації автоперевізників;

- встановлює норми, які регулюватимуть аспекти щодо адміністративних правопорушень у сфері внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів і вантажів.

Крім того, законопроект пропонує створити Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті - інформаційно-телекомунікаційну систему, яка складатиметься з програмно-інформаційних комплексів, автоматизованих систем, реєстрів і програмно-технічних засобів телекомунікації з метою надання послуг у сфері безпеки на наземному транспорті.

"Ми продовжуємо виконувати взяті на себе зобов'язання, передбачені Угодою про асоціацію Україна-ЄС, та імплементувати ключові європейські норми в українське законодавство... Цей документ запроваджує загальні правила допуску до професії автоперевізників, передбачає умови щодо його державної реєстрації як суб'єкта господарювання, вимоги до його офісу, а також бездоганної ділової репутації, професійної компетентності та належного фінансового стану", - прокоментував рішення уряду міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ