Економіка

На цифровізацію України в бюджеті-2021 виділено 1,8 млрд грн

Фінансування сфери цифрової трансформації в Україні в 2021 році становитиме 1,789 млрд грн, зокрема 500 млн грн на підключення до інтернету 6 тис. об'єктів у селах і 602 млн грн - на Національну програму з інформатизації.

Як повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації, такі показники закладені в закон "Про державний бюджет України на 2021 рік", ухвалений парламентом у вівторок.

"Цифровізація - ефективно. Ми це довели за трохи більше ніж рік існування міністерства. Це найвигідніша інвестиція для України, яка сприятиме створенню найзручнішої країни у світі", - сказав віце-прем'єр-міністр України - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Із зазначених коштів 340 млн грн буде спрямовано на:

- розвиток мобільного застосунку та порталу "Дія" (оцифрування 200 найпопулярніших держпослуг для громадян і бізнесу);

- розвиток базових державних реєстрів (планується створення єдиної реєстрової платформи та запуск повноцінного реєстру народонаселення, модернізація та наповнення державного реєстру прав, реєстру об'єктів нерухомості, реєстру адрес);

- запуск спеціального правового режиму "Дія.Сity" в першому півріччі 2021 року;

- розвиток електронних довірчих послуг електронної ідентифікації.

- розвиток національної освітньої платформи "Дія.Цифрова освіта";

- розвиток електронного документообігу в держорганах та системи електронної взаємодії "Трембіта";

- відкриття пріоритетних наборів даних, що мають потужний антикорупційний та економічний ефект.

Також 500 млн грн у бюджеті закладено на підключення до швидкісного фіксованого інтернету близько 6 тис. соціальних об'єктів у селах.

Ще 602 млн грн буде спрямовано на Національну програму з інформатизації, у рамках якої реалізовуватимуться проекти цифрової трансформації у сферах охорони здоров'я та соціального захисту, освіти, містобудування, екології тощо.

Мінцифри також продовжить розвивати сферу адміністративних послуг - на розширення мережі ЦНАП передбачено 231 млн грн.

За словами Федорова, наступного року Мінцифри продовжить переводити державні послуги в онлайн, налагоджувати роботу державних реєстрів, покривати країну доступом до високошвидкісного інтернету, створювати спеціальний правовий режим для IT і розвивати електронні довірчі послуги.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ