Економіка

Необережні дії влади через коронавірус можуть призвести до продовольчої кризи у світі, попередили в ООН і СОТ

Глави кількох міжнародних організацій попередили в середу, що ситуація навколо коронавірусу Covid-19 загрожує перебоями з постачаннями продовольства у світі, якщо уряди різних країн не зможуть зробити правильні дії, повідомляють західні ЗМІ.

У середу з таким попередженням виступили глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус, гендиректор Світової організації торгівлі (СОТ) Роберто Азеведу й голова Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Цюй Дун'юй.

"Невпевненість щодо доступності продовольства може спричинити обмеження на експорт, що створить брак (продовольчих товарів - ІФ) на глобальних ринках", - цитують ЗМІ витяги з їхньої спільної заяви.

"У розпал закриття (кордонів - ІФ) через Covid-19 має бути докладено всіх зусиль, щоб гарантувати - товарні потоки течуть якомога вільніше, особливо для того, щоб уникнути продовольчого дефіциту", - також зазначено в заяві.

У цьому контексті ЗМІ нагадують, що після фінансової кризи 2007 року Індія і В'єтнам обмежили експорт рису, що спричинило заворушення в деяких країнах, що розвиваються, зумовлені зростанням цін на рис.

У свою чергу глави ВООЗ, СОТ і ФАО відзначили міграцію робочої сили, яка зайнята в сільському господарстві й зіткнулася з обмеженнями на переміщення через масове закриття кордонів. ЗМІ уточнюють, що наразі стала очевидною залежність сільськогосподарського виробництва в деяких країнах від припливу іноземної робочої сили. Так, вирощування багатьох культур у США опинилося під загрозою через брак сезонних робітників із Мексики, які приїжджають на заробітки до США. Аналогічні явища спостерігаються в Західній Європі, котра покладається на робітників із Північної Африки та країн Східної Європи, пояснюють ЗМІ.

Крім цього, заява ВООЗ, СОТ і ФАО закликає гарантувати безпеку працівників, зайнятих у торгівлі їжею. ЗМІ пояснюють, що раніше частина співробітників супермаркетів в Італії та Франції відмовилася виходити на роботу, посилаючись на брак заходів щодо захисту їхнього здоров'я. Зі схожими проблемами стикнулася торговельна мережа Whole Foods у США.

На думку глав ВООЗ, СОТ і ФАО, на тлі всіх цих проблем міжнародне співробітництво набуває особливого значення.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ