Економіка

Світовий туризм може втратити $1 трлн у 2020 році від коронавірусу - ВЕФ

Втрати світової індустрії туризму від коронавірусу можуть досягти $1 трлн за підсумками 2020 року, наразі вони становлять $600 млн, заявив президент Всесвітній економічного форуму (ВЕФ) Булут Багчі.

"Наразі економічні втрати в секторі туризму через спалах COVID-19 становлять $600 млн, до кінця року вони можуть досягти трильйона доларів. З огляду на швидкість, з якою поширюється вірус, і його вплив на туризм, роботу в цій сфері можуть втратити 50 млн осіб", - наводить слова Багчі турецьке агентство Anadolou.

Він додав, що на рік сектор туризму генерує майже $1,7 трлн. Нині спад у галузі становить 70%, і він триває.

"Шістдесят галузей економіки прямо або побічно пов'язані з туризмом. Якщо порахувати всі сумарні втрати в цих сферах, збиток може досягти п'яти трильйонів доларів. Окрім того, навіть якщо пандемія завершиться, відновлення не буде швидким і легким", - додав голова ВЕФ.

На його думку, професіоналам у сфері туризму варто розраховувати на поліпшення ситуації в останньому кварталі 2020 року. "Скорочення персоналу, на нашу думку, може розглядатися лише як крайній захід", - сказав він.

Багато країн світу закрили кордони для в'їзду іноземців та перервали авіасполучення для запобігання поширенню коронавірусу. В результаті міжнародний туризм на багатьох напрямках практично зупинився.

Кількість випадків зараження коронавірусом у світі перевалила за 300 тис., серед найбільш постраждалих країн - Китай, Італія, Іспанія, США, Іран, Південна Корея. Кількість загиблих перевищує 13 тис.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ