Українські чиновники обговорили розвиток ВДЕ з новим Єврокомісаром з питань енергетики
У рамках десятої Асамблеї IRENA українська делегація на чолі з міністром енергетики та захисту довкілля Олексієм Оржелем обговорила питання розвитку ВДЕ в країні з Єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон, призначеної на цю посаду 1 грудня.
Про це повідомило міністерство на своїй сторінці у Facebook у понеділок.
"Після переговорів щодо транзиту газу Україна може сфокусуватися на енергії майбутнього, розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності. ЄС надасть свою підтримку", - наводить прес-служба міністерства слова Сімсон.
Як зазначило Мінекоенерго, Європа прийняла Green deal і задалася амбітною метою стати кліматично нейтральною.
"Тому наразі в ЄС приділяють особливу увагу розвитку ВДЕ. Україна зі свого боку теж напрацьовує концепцію "зеленого" енергетичного переходу і планує впровадити податок на СО2, кошти від якого буде витрачено на енергоефективні заходи", - резюмувало відомство.
Кадрі Сімсон змінила на посаді комісара Мароша Шефчовича, до цього була міністром економічних справ та інфраструктури Естонії в уряді Юрі Ратаса.
Реклама
Реклама
ЩЕ ЗА ТЕМОЮ
РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні
18:43, 13.01.2026
Свириденко доручила повідомити про потреби інфраструктури в резервному живленні і відновити водопостачання в Ірпені
18:39, 13.01.2026
Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO
17:15, 13.01.2026
Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль
16:57, 13.01.2026
Торік було введено 762 МВт нової газової генерації, але темп потрібно прискорювати – Шмигаль
16:47, 13.01.2026
ОСТАННЄ
Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК
21:35, 13.01.2026
ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ
19:58, 13.01.2026
"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд
19:30, 13.01.2026
Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження
19:10, 13.01.2026
Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн