Економіка

Потреба Ощадбанку в докапіталізації по поганому макросценарію знижена на 7,1 млрд грн

Розрахунковий дефіцит капіталу державного Ощадбанку (Київ) за результатами стрес-тесту Національного банку України (НБУ) на початок поточного року становить 13,5 млрд грн за базовим макроекономічним сценарієм і 21,1 млрд грн за несприятливим сценарієм, йдеться в повідомленні на сайті банку.

Як уточнюється в повідомленні, за результатами стрес-тесту розрахунковий дефіцит капіталу банку на початок року становив 28,2 млрд грн. За несприятливого макроекономічного сценарію розрахунки несприятливого сценарію НБУ передбачали, зокрема, прогнозний курс гривні на рівні 37 грн/$1 до кінця 2019 року, тобто в півтора раза вище фактичного.

"Враховуючи висновки оцінки стійкості, Ощадбанк розробив і подав до НБУ план заходів із реструктуризації на 2019 рік, спрямований, зокрема, на поліпшення якості активів банку. Водночас протягом року Ощадбанк вживав активних заходів, що сприяли зменшенню розрахункового дефіциту за несприятливим макроекономічним сценарієм на 7,1 млрд грн до 21,1 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, Ощадбанк у встановлені терміни надав НБУ план реструктуризації, схвалений правлінням і затверджений наглядовою радою. Оновлений план реструктуризації узгоджений на рівні правління НБУ, він враховує рекомендації регулятора і передбачає покриття дефіциту капіталу навіть за несприятливого макроекономічного сценарію за рахунок внутрішніх джерел генерації капіталу.

Ощадбанк засновано в 1991 році. Його єдиним власником є держава.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2019 року за розміром загальних активів Ощадбанк посідав друге місце (274,609 млрд грн) серед 76 банків, що діяли в країні.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ