Економіка

Питання "зелених" тарифів обговорювалося на зустрічі з ЄБРР

Важливість незмінності правил у сфері "зелених" тарифів обговорювалася на зустрічі керівництва Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) з українською делегацією в складі міністрів фінансів і економіки у Вашингтоні на полях щорічних зборів МВФ, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

"Обговорили питання економічного розвитку, підтримки реформ в Україні, кращих, ніж очікувано, результатів в економіці, а також питання "зелених" тарифів (важливо не змінювати правила) і ядерного регулювання", - написав він у Facebook в четвер.

У прес-релізі ЄБРР за підсумками зустрічі зазначається лише, що цього року банк інвестував у великі проекти з поновлюваних джерел енергії на півдні України із загальною встановленою потужністю понад 300 МВт.

Як повідомлялося, напередодні комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг схвалив розроблений депутатами від "Слуги народу" законопроект (№2236-2) про пріоритет виробникам ВДЕ з потужністю до 150 МВт. Депутати пропонують при диспетчеризації надавати пріоритет операторам-виробникам альтернативної енергії встановленою потужністю до 150 МВт. Компенсація вартості невідпущеної е / е за "зеленим тарифом" у зв'язку з диспетчерськими обмеженнями також надається станціям, потужність яких не перевищує 150 МВт.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", наразі в країні - шість великих "зелених" проектів "понад 150 МВт": три ДТЕК - Ботієвська ВЕС (200 МВт), Нікопольська СЕС (200 МВт), Покровська СЕС (240 МВт) , а також Мирненська ВЕС (ТОВ "Віндкрафт Каланчак") - 163 МВт, Сиваська ВЕС (ТОВ "Сивашенергопром") - 250 МВт, Запорізька ВЕС (EuroCape) - 500 МВт. ЄБРР виділив EUR150 млн для проекту "Сивашенергопром".

 

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ