Економіка

Глава ДПС України заперечує можливість використовувати механізм "кешбеку" для конкурентної боротьби

 Ідентифікація покупця, якому видали чек з порушеннями, під час подання скарги на продавця буде страхувальним варіантом від використання механізму кешбеку для конкурентної боротьби, вважає глава Державної податкової служби Сергій Верланов.

"Очевидний запобіжник - це ідентифікація скаржника в "електронному кабінеті". Тобто ця фізособа з конкретним ідентифікаційним кодом, усі знають, де цей скаржник", - сказав Верланов під час прес-брифінгу в Києві в понеділок.

Окрім цього, кешбек можна буде застосувати до покупок, що дорожчі 850 грн, додав він.

Водночас він зазначив, що кешбек не можна буде застосувати у разі невидачі чека. Цей механізм можливий лише за частково фіскалізованої купівлі (якщо не всі позиції чека відображені на сервері податкової служби) або нефіскалізованого чека (якщо виданий покупцеві чек не відображається на сервері відомства).

"Якщо чек не видано, то питання кешбека не можна застосувати, але є штраф за невидачу чека", - зазначив Верланов.

Як повідомлялося, Верховна Рада зобов'язала підприємців II-IV груп єдиної системи оподаткування застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) з 1 жовтня 2020 року для ризикових галузей (реалізація складної побутової техніки, що підлягає гарантійному ремонту, ювелірних виробів, вживаних товарів (у магазинах), а також кафе, ресторани тощо), і з 2021 року для решти. Водночас нардепи підвищили річний ліміт доходу для другої групи з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн і дозволили застосовувати замість традиційних РРО програмні.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ