Економіка

Інформація у FT про можливий компроміс із Коломойським щодо ПриватБанку є спотвореною - офіс комунікацій прем'єра України

 Інформація, оприлюднена у вівторок у матеріалі Financial Times із посиланням на прем'єр-міністра Олексія Гончарука про нібито можливий компроміс із бізнесменом Ігорем Коломойським щодо спору про націоналізацію ПриватБанку, є спотвореною та не відповідає дійсності, заявили агентству "Інтерфакс-Україна" в офісі комунікацій прем'єра.

"Найближчим часом офіс комунікацій прем'єр-міністра надасть відповідні роз'яснення", - повідомили в офісі.

Наприкінці минулого тижня екс-співвласник ПриватБанку Коломойський заявив, що в спорі про націоналізацію ПриватБанку готовий задовольнятися сатисфакцією за обвинувачення на його адресу та мировою угодою і бачить для цього хороше вікно можливостей. Однак деталей можливої угоди не уточнив.

"Я повністю переконаний, що наразі нам потрібно зосередитися на зростанні й шукати спільні рішення, а не витрачати наші ресурси на знищення один одного. Тому я дуже позитивний стосовно будь-якої риторики, спрямованої на пошук компромісу", - сказав Гончарук в інтерв'ю FT.

"Яке рішення ми не знайшли б, ми маємо знайти його разом із МВФ", - водночас зазначив глава українського уряду.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Наразі сторони проводять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях. Зокрема, Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку, а Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення.

Крім того, в липні відбувся розгляд апеляційної скарги в Лондонському суді у спорі між ПриватБанком і його екс-акціонерами, оскільки Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав невідповідним його юрисдикції позов ПриватБанку. Суд також вирішив скасувати виданий як забезпечувальний захід наказ про всесвітній арешт активів Коломойського й Боголюбова та ще шести компаній на суму понад $2,5 млрд, однак він залишається в силі до розгляду апеляції. Оголошення рішення очікується не раніше жовтня цього року.

Згідно з даними Нацбанку України, ПриватБанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) посідав 1-ше місце серед 77 банків.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ