Економіка

Ситуація навколо "ArcelorMittal Кривий Ріг" сигналізує про перезрілу реформу правоохоронних органів - ЄБА

Бізнес занепокоєний ситуацією, що склалася навколо "ArcelorMittal Кривий Ріг" (АМКР, Дніпропетровська обл.), і розглядає це як сигнал перезрілої реформи правоохоронних органів, сказала виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Анна Дерев'янко.

"Очевидно, що реформа правоохоронних органів уже не лише назріла, а й перезріла. І ця ситуація - черговий для цього сигнал. Однозначно, всі відносини з інвесторами, а ArcelorMittal - один із найбільших, потрібно проводити в цивілізований спосіб. Звісно, якщо є порушення - питання потрібно порушувати, але вирішувати їх цивілізовано", - сказала Дерев'янко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Такі події, як нещодавня ситуація з "ArcelorMittal Кривий Ріг", дуже стривожили бізнес. Це питання ми, зокрема, обговорювали на сьогоднішній зустрічі з представниками Національної інвестиційної ради", - додала вона.

Раніше занепокоєння щодо "вражаючих новин від головного українського інвестора, який інвестував в Україну понад $9 млрд", висловив і глава Американської торговельої палати Енді Гундер.

Як повідомлялося, співробітники Служби безпеки України 20 липня провели обшуки на ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг". Вони також заблокували проект введення в дію машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) №3, вартість якої разом із МБЛЗ №2, що вже проходить гарячі випробування, становить $140-150 млн.

Цьому передувало те, що президент України Володимир Зеленський, уродженець Кривого Рогу, розкритикував підприємство за невиконання вчасно зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні й закликав надати адресну фінансову підтримку особам, які постраждали від шкідливих викидів в атмосферу. Через кілька днів, 17 липня, стало відомо, що СБУ порушила кримінальне провадження стосовно АМКР за ст. 441 Кримінального кодексу України - "екоцид", яка передбачає позбавлення волі на термін від восьми до 15 років.

У зв'язку з останніми подіями АМКР звернувся до Зеленського та світової спільноти з проханням втрутитися в ситуацію і припинити безпрецедентний тиск на іноземного інвестора.

Раніше підприємство заявляло про плани цього року завершити низку масштабних інвестпроектів, один із них - будівництво комплексу безперервного розливання сталі. Гарячі випробування однієї з двох нових МБЛЗ уже відбуваються, компанія планує незабаром розпочати випробування і на дрібносортному верстаті №250-4, реконструкція якого коштуватиме "ArcelorMittal Кривий Ріг" у $55 млн.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема арматури та катанки.

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн за стартової ціни 10 млрд грн, після чого меткомбінат було перейменовано в "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше - в "ArcelorMittal Кривий Ріг".

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ