Економіка

Публічний міжнародний фінаудит "Укроборонпрому" має бути розпочато до кінця травня

Проведення публічного міжнародного фінансового аудиту держконцерну "Укроборонпром" у рамках розслідування корупційних порушень у держконцерні, закріплене березневим рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО), має бути розпочато до кінця травня, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Під час засідання Кабінету Міністрів у середу прем'єр повідомив, що провів декілька нарад щодо фінаудиту "Укроборонпрому" минулого і поточного тижня: ключова умова - його має проводити аудиторська фірма, що має світову репутацію і довіру.

"Ось такий нам потрібен аудит, а не просто формальний. Тому ми ухвалили рішення про те, щоб зобов'язати "Укроборонпром" протягом десяти днів завершити всі юридичні процедури з такими аудиторськими компаніями, визначити переможця і розпочати публічний фінансовий аудит "Укроборонпрому", - наголосив Гройсман.

За словами прем'єра, за підсумками фінаудиту держконцерн повинен буде "відзвітувати за кожну витрачену копійку за попередні роки".

У зв'язку з цим глава уряду також висловився за посилення контролю над витрачанням бюджетного фінансування оборонно-промислового комплексу (ОПК) на виробництво оборонної продукції, включно з держзамовленням "Укроборонпрому", а також за забезпечення "максимальної прозорості" держфінансування держконцерну.

"Велика частина фінансування, замовлень має бути відкритою", - сказав Гройсман.

Уряд готовий або дати відповідне доручення Міністерству фінансів, або підготувати відповідні зміни до чинного закону про держоборонзамовлення (ДОЗ) і подати свій законопроект до парламенту, сказав прем'єр.

Як повідомлялося, за підсумками засідання РНБО з питань реформування "Укроборонпрому", що відбулося 6 березня, Радбез доручив Кабміну розглянути можливість створення центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ), який забезпечує формування і реалізацію державної оборонно-промислової політики. Тоді ж президент Петро Порошенко доручив забезпечити в терміновому порядку розширення складу наглядової ради "Укроборонпрому", поповнивши її міжнародними спеціалістами з країн-членів НАТО, а також забезпечити проведення міжнародного незалежного аудиту "Укроборонпрому" в рамках розслідування корупційного скандалу, що вибухнув у медіа в розпал президентської передвиборної кампанії навколо держконцерну.

24 квітня на засіданні уряду ухвалено рішення про надання МЕРТ повноважень ЦОВВ із питань формування та реалізації держполітики в ОПК.

Відповідно до ухваленого Верховною Радою в червні 2011 року закону України, на сьогодні МЕРТ як уповноважений урядом орган спільно з держконцерном "Укроборонпром" забезпечує управління об'єктами держвласності в ОПК.

З 2016 року на МЕРТ покладено функції держзамовника зі створення нових і нарощування наявних виробничих потужностей в ОПК. У березні 2018 року указом президента заступника міністра МЕРТ Юріяй Бровченка призначено головою міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО.

У червні 2018 року Верховна Рада відхилила пропозиції закріпити в новому базовому законі "Про національну безпеку України" створення в системі центральної виконавчої влади спеціального органу з питань ОПК.

Згідно з держбюджетом, в 2019 році на держфінансування програм розвитку ОПК за лінією МЕРТ передбачено 2,42 млрд грн, що на 20,37% менше порівняно з 2018 роком. Це 25,8% бюджету відомства, який становитиме 9,38 млрд грн.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ