Економіка

Глава "Нафтогазу" й заступник глави МЗС обговорили в США протидію Nord Stream-2, купівлю LNG і передання ГТС у концесію

Протидія будівництву "Газпромом" газопроводу "Північний потік-2" з метою уникнути газової кризи взимку 2020 року, можливості закупівлі американського скрапленого природного газу (LNG) і плани передання української газотранспортної системи в концесію незалежному операторові обговорила минулого тижня в США заступник глави МЗС Олена Зеркаль та голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Під час і політичних, і бізнесових зустрічей ми побачили велику зацікавленість у реформі українського ринку газу та процесі відокремлення незалежного оператора ГТС України на основі моделі з передачею йому ГТС у концесію", - написав за підсумками візиту А.Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на зустрічах у Державному департаменті та Міністерстві енергетики США ішлося, зокрема, про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати LNG за конкурентною ціною. "Відомо, що США підтримують експортну діяльність американських компаній, надаючи фінансування та страхуючи ризики. У ситуації, коли ми маємо підготуватися до потенційних провокацій з боку Росії та накопичити додаткові запаси газу до початку зими, така допомога є дуже доречною", - пояснив голова "Нафтогазу".

Він зазначив, що на зустрічах із представниками адміністрації президента США, Конгресу та міжнародних фінансових організацій, які підтримують Україну, обговорювався ризик того, що "Газпром" готується припинити транзит газу через Україну взимку 2020 року та влаштувати чергову газову кризу, й заходи боротьби з такими загрозами.

"Розмовляючи з американськими сенаторами, які є співавторами кількох санкційних законопроектів, ми зосередилися на питаннях протидії проекту "Північний потік-2", - повідомив А.Коболєв. За його словами, в Конгресі США добре розуміють, що цей проект орієнтований виключно на політичні цілі Кремля і є прямою загрозою енергетичній безпеці України та ЄС.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ