Економіка

Венесуела скасовує обмеження на операції з іноземною валютою, що діяли 16 років

Венесуела скасовує обмеження на банківські операції з іноземною валютою, що діяли з 2003 року, для громадян і компаній, повідомляє агентство Bloomberg.

Цей крок, який свідчить про поступову відмову Каракаса від складної мережі заходів фінансового контролю, є занадто незначним і запізнілим у країні, де відзначається гіперінфляція і важкий економічний спад, зазначають експерти.

Із вівторка приватні особи та компанії у Венесуелі зможуть купувати і продавати іноземну валюту в приватних і державних банках країни, і середній курс за підсумками кожного дня центробанк публікуватиме як офіційний курс.

Цей крок, як очікується, дасть змогу спростити торгівлю іноземною валютою і дасть громадянам країни можливість захистити свої заощадження від гіперінфляції.

Рішення про зняття обмежень на операції з іноземною валютою уряд Венесуели ухвалив після зустрічей президента центробанку Каліксто Ортегі, а також представників економічних і банківських відомств із представниками банків, зазначають джерела.

Обмеження запровадив у 2003 році президент Венесуели, цю посаду обіймав тоді Уго Чавес. Контроль транзакцій з іноземною валютою створив безліч можливостей для здійснення вигідних операцій державними чиновниками, що підживлювало корупцію.

Нині різниця між офіційним курсом болівара та курсом нацвалюти на чорному ринку зійшла нанівець, і багато транзакцій усередині країни здійснюється в доларах або з використанням зарубіжних банківських карток.

"Це важливий крок, який стане ковтком повітря для компаній, але не більше того", - зазначає директор консалтингової компанії Ecoanalitica в Каракасі Асдрубал Олівейрос. Його наслідки для економіки будуть обмеженими, оскільки є серйозніші проблеми, що стримують ринок іноземної валюти, вважає експерт.

З урахуванням того, що валютні резерви Венесуели становлять лише $8,5 млрд, і значна їхня частина припадає на золоті зливки, влада країни, ймовірно, не зможе задовольнити попит на долари з боку приватного сектора і фізичних осіб, зазначають економісти.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ