Маріупольська міськрада та ЄБРР підписали договір гарантії на закупівлю 72 тролейбусів
Маріупольська міськрада у вівторок підписала договір гарантії з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР), що організував пакет фінансування на розвиток транспортної інфраструктури міста в розмірі EUR18 млн, зокрема на закупівлю 72 низькопідлогових тролейбусів, а також меморандум про взаєморозуміння за програмою "Зелені міста".
Згідно з прес-релізом міськради у вівторок, із загального обсягу інвестицій EUR15 млн становитимуть кредитні кошти, EUR3 млн - гранти.
Окрім закупівлі тролейбусів, за ці кошти буде здійснено реконструкцію депо і контактної мережі одним із центральних проспектів Маріуполя.
Кошти буде надано комунальному підприємству "Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління" (МТТУ), а міськрада, згідно з угодою, є гарантом за кредитними зобов'язаннями МТТУ перед ЄБРР.
За словами мера Маріуполя Вадима Бойченка, за три роки муніципальний парк поповнився 113 одиницями транспорту.
У свою чергу програма ЄБРР "Зелені міста", учасниками якої в Україні раніше стали Львів і Київ, передбачає допомогу в розвитку "зеленого" планування міст та інвестицій в інфраструктуру, необхідних для реагування на виклики у сфері міської екологічної інфраструктури.
Згідно з підписаним меморандумом, Організація економічного співробітництва і розвитку спільно з Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив розроблять методологію програми "Зелені міста".
ЄБРР опікуватиметься пошуком грантового фінансування для покриття вартості послуг експертів і консультацій, які допомагатимуть Маріуполю в розробці плану дій "Зелене місто".
Крім того, зазначено в прес-релізі, міськрада та ЄБРР співпрацюватимуть у підготовці, фінансуванні та реалізації принаймні одного інвестиційного проекту. Першим стане проект модернізації інфраструктури твердих побутових відходів, мета якого - рекультивація наявних полігонів, будівництво нового полігону і заводу переробки ТПВ.
Заснована ЄБРР програма "Зелені міста" передбачає допомогу країнам операцій банку в подоланні бар'єрів, що стримують розвиток "зеленого" планування міст та інвестицій в інфраструктуру.
За цією програмою ЄБРР надає містам-партнерам підтримку в розробці та реалізації плану дій (Green City Action Plan) і допомогу у визначенні інвестиційних програ