Економіка

Більше ніж половина середніх і невеликих банків незадовільно пройшли оцінку SREP - НБУ

Більше ніж половина середніх і невеликих банків незадовільно пройшли оцінку SREP - НБУ

Київ. 2 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національний банк України майже завершив оцінку банків в рамках SREP (Supervisory Review and Evaluation Process) і у більше ніж половини із 40 середніх і невеликих банків оцінки виявилися незадовільними, повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час робочої зустрічі Клубу невеликих банків Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

"На жаль, серед 40 середніх і невеликих банків – більш ніж у 20 фінустанов оцінки виявилися незадовільними. Наразі основною проблемою для невеликих банків залишається відсутність стратегії розвитку і як результат - нежиттєздатність бізнес-моделі", – цитує її слова прес-служба НБУ.

К.Рожкова додала, що ще одним важливим питанням є джерело коштів для підтримки капіталу банку.

За її словами, по завершенні оцінки регулятор з кожним банком окремо обговорить стратегію і бачення подальшої роботи у фінансовому секторі.

Перший заступник голови НБУ зазначила, що сьогодні фінансовий сектор стає все більш технологічним, і деякі небанківські установи завдяки впровадженню новітніх технологічних рішень пропонують клієнтам доступні сервіси.

"Для тих невеликих банків, які не мають стратегії і бачення подальшого розвитку, є три основні шляхи: робота з підвищення ефективності бізнес-моделі, консолідація та злиття з іншими банками або добровільна відмова від банківської ліцензії", - зазначила К.Рожкова.

Вона нагадала, що оцінка банків в рамках SREP була здійснена в минулому році за новою методологією, яка в майбутньому буде вдосконалюватися, наближаючись до європейських стандартів. Сьогодні ця оцінка включає аналіз чотирьох основних компонентів: життєздатності і стійкості бізнес-моделі, якості корпоративного управління, ризиків капіталу і ризиків ліквідності.

Як повідомлялося, за 2018 рік кількість діючих банків в Україні скоротилася з 82 до 77, тоді як на початок 2017 року їх було 96, а на початок 2016 року – 117.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ